1681. Meglepetés, cicus!
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Nem minden kutya ajánlott kisgyerekes családokba, vannak olyan ebek, melyeket még a fajta szerelmesei sem javasolnak egy bizonyos életkor alatt. De léteznek kimondottan gyerek mellé illő kutyák is.
Legyen tapsifülesünk közönséges házinyúl, törpenyúl vagy angóra nyuszi, egy közös mindenképpen van bennük: a rágcsálás szenvedélye. Természetes környezetükben ennek többnyire hasznát veszik, ám a lakásban tartott nyulakra rengeteg veszély leselkedik csillapíthatatlan rágcsálhatnékjuk miatt.
Az alacsony potenciából naponta 3-4x5 golyócskát, a közepes potenciából naponta 2x5 golyócskát, a magas potenciákból, pedig naponta, kétnaponta (D30, C30), esetleg hetente vagy még ritkábban (D200, C200) 1x5 golyócskát adagolunk. Fertőzések megelőzése céljából naponta 3x5 golyócskát adagoljunk az alacsony potenciájú szerekből. Mit jelentenek ezek az adatok pontosan? Elmagyarázzuk!
A betegségek egyetlen élőlényt sem kerülnek el. Hála a tudománynak, a legtöbb betegséget ma már sikeresen lehet gyógyítani, ám sajnos sokan nem fogják fel, mennyire fontos lehet az állatok gyógyszeres kezelése. Az állatorvos nem véletlenül írja fel a recepteket!
A mocsári teknős eszmei értéke 50.000 forint! Szigorúan védett faj, otthoni tartása tilos, 2008. novembere óta szerepel a Természetvédelmi Világszövetség Vörös Listáján is. Bármennyire is a szívéhez nőtt, sajnos meg kell tőle válnia. A mocsári teknős a sík vidékek iszapos területein, álló- vagy lassan folydogáló vizeiben él. Keressen neki napsütötte, sűrűn benőtt erdei tavat, vagy ligeterdővel szegélyezett holtágat, mivel csak víz közelében él meg, és engedje szabadon!
A kutyus kora önmagában még nem zárja ki a betegség lehetőségét. Javasolt lenne még röntgenfelvételt készíteni, vérvizsgálatot lyme-kórra, esetleg ha indokolt liquor vizsgálatot. Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Feltehetően az alomban lesz holt magzat, de egészséges is. Ez utóbbiak azonban fokozottan terheltek az öröklődő betegségekkel ( farkastorok, dysplazia, vérzékenység stb.) Mindenképpen az ellést követően állatorvosi vizsgálat és szigorú szelekció szükséges.
A szobában tartott díszmadarak vedlése általában folyamatos, de ha mégis sokallná az elhullajtott tollakat, és a csipogást is túlzásnak találja, vigye el állatorvoshoz,.
Egy ilyen általánosságban felett kérdésre nem lehet pár mondatban válaszolni. Megfelelő szakkönyvek olvasását, illetve az internet böngészését javaslom ha több információt szeretne megtudni.