1681. Meglepetés, cicus!
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Nem minden kutya ajánlott kisgyerekes családokba, vannak olyan ebek, melyeket még a fajta szerelmesei sem javasolnak egy bizonyos életkor alatt. De léteznek kimondottan gyerek mellé illő kutyák is.
Legyen tapsifülesünk közönséges házinyúl, törpenyúl vagy angóra nyuszi, egy közös mindenképpen van bennük: a rágcsálás szenvedélye. Természetes környezetükben ennek többnyire hasznát veszik, ám a lakásban tartott nyulakra rengeteg veszély leselkedik csillapíthatatlan rágcsálhatnékjuk miatt.
Az alacsony potenciából naponta 3-4x5 golyócskát, a közepes potenciából naponta 2x5 golyócskát, a magas potenciákból, pedig naponta, kétnaponta (D30, C30), esetleg hetente vagy még ritkábban (D200, C200) 1x5 golyócskát adagolunk. Fertőzések megelőzése céljából naponta 3x5 golyócskát adagoljunk az alacsony potenciájú szerekből. Mit jelentenek ezek az adatok pontosan? Elmagyarázzuk!
A betegségek egyetlen élőlényt sem kerülnek el. Hála a tudománynak, a legtöbb betegséget ma már sikeresen lehet gyógyítani, ám sajnos sokan nem fogják fel, mennyire fontos lehet az állatok gyógyszeres kezelése. Az állatorvos nem véletlenül írja fel a recepteket!
Ha kertbe kijáró cica lesz, akkor a legfontosabb a külső-belső élősködők elleni védelem (féreghajtás, bolha-kullancs elleni szerek). Oltások közül a veszettség és a fertőző macskabetegségek elleni vakcina feltétlen szükséges, de ezen kívül az egyéb betegségek elleni oltást is javasolt beadatni (fertőző hashártyagyulladás, macskaleukózis).
Kedves Állatbarát! A szőrhullás sok mindentől (gomba és vitaminhiány) lehet, azonban az egyedüllét is problémát okozhat az állatnak, mint pl. mechanikai sérülést. Ezért az elváltozás milyenségére az állatorvos tudna megnyugtató véleményt mondani. Üdvözlettel: dr. Varga József
Egy teljeskörű bélsárvizsgálatot javasolnék, és annak ismeretében már el lehetne kezdeni a célzott kezelést. Nem kizárt a parazitás fertőzöttség sem.
Üdvözlöm! Pusztán a tünetek alapján még nagyon sok lehetőség fennáll, így további vizsgálatok lennének szükségesek, hogy előre lehessen lépni: vérvizsgálat, RTG, esetleg ultrahang. A csigaméreg is gyanús.
Kedves Dézi! A leveléből ítélve 2 rosszulléte volt a kiskutyának, egy ízben spontán rohamról volt szó, egy ízben pedig az ágyról történő leesés következtében jött az 1 perces rosszullét, gyors regenerációs fázissal kísérve. Ilyen fiatal, éretlen agy apró kis fájdalomérzetre vagy stressz hatásra reagálhat ilyen rövid rosszullétekkel, kivizsgálások és egyéb információk hiányában még nem tekinteném epilepsziás rohamoknak, de semmiképpen nem tekinthető normál reakciónak a kiskutyán tapasztalt tüneteket. Ilyen fiatal korban nagyon gyorsan és könnyen kizárható vagy megerősíthető az epilepszia lehetősége. Nekem is az a véleményem, mint Önnek, hogy valamilyen öröklött, idült agyi betegség kezdeti stádiumának a klinikai tüneteit látjuk. Kérem, keressen meg a további segítségnyújtás lehetőségének érdekében! Dr Kiss Gabriella