1681. Meglepetés, cicus!
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Nem minden kutya ajánlott kisgyerekes családokba, vannak olyan ebek, melyeket még a fajta szerelmesei sem javasolnak egy bizonyos életkor alatt. De léteznek kimondottan gyerek mellé illő kutyák is.
Legyen tapsifülesünk közönséges házinyúl, törpenyúl vagy angóra nyuszi, egy közös mindenképpen van bennük: a rágcsálás szenvedélye. Természetes környezetükben ennek többnyire hasznát veszik, ám a lakásban tartott nyulakra rengeteg veszély leselkedik csillapíthatatlan rágcsálhatnékjuk miatt.
Az alacsony potenciából naponta 3-4x5 golyócskát, a közepes potenciából naponta 2x5 golyócskát, a magas potenciákból, pedig naponta, kétnaponta (D30, C30), esetleg hetente vagy még ritkábban (D200, C200) 1x5 golyócskát adagolunk. Fertőzések megelőzése céljából naponta 3x5 golyócskát adagoljunk az alacsony potenciájú szerekből. Mit jelentenek ezek az adatok pontosan? Elmagyarázzuk!
A betegségek egyetlen élőlényt sem kerülnek el. Hála a tudománynak, a legtöbb betegséget ma már sikeresen lehet gyógyítani, ám sajnos sokan nem fogják fel, mennyire fontos lehet az állatok gyógyszeres kezelése. Az állatorvos nem véletlenül írja fel a recepteket!
Kedves Gabi! A bőrtünettel járó betegségek mindig nagy kihívást jelentenek a gyógyítójuk számára, mivel számos ok nagyon hasonló elváltozást okoz. Ha sokkal bővebben írta volna le az elváltozást, akkor is csak arra kérném (arra kérem), vigye el a kiskutyát egy kollégához, és mutassa meg neki.
2 év alatt sok minden változhat. A röntgen-vizsgálatokat ismételten el kellene végezni. Porcerősítő szedése mindenképpen javasolt lenne. Ha esetleg túlsúlyos a kutyus, fogyasztani kellene! Üdvözlettel
Sajnos arról nem írt semmit, hogy a többszöri állatorvosi vizit alkalmával született-e valamilyen vizsgálatokon alapuló diagnózis (a fertőzés nagyon tág fogalom), végeztek-e valamilyen laborvizsgálatot, vagy más diagnosztikai vizsgálatot? Ilyen jellegű hasmenés egy 13 éves kutyában sokféle ok miatt kialakulhat, ill. állhat fenn, és éppen ezért nagyon nem mindegy, hogy mire kezelik. Fontos tényező a bizalom, de azt gondolom, hasznos lehet, ha esetleg egy másik rendelő, egy másik állatorvos segítségét kérik, hátha egy kicsit alaposan utánanézés segít megválaszolni a mai kérdőjeles részeket ebben a történetben.
Kedves Anita! A leírtak és a fényképek alapján több lehetőség is felmerül, illetve ezek együttes megléte is lehetséges: demodicosis, rühösség, atópiás allergia, pajzsmirigy alulműködés. Az első kettő diagnosztikája nem nehéz. Bőrkaparék mikroszkópos vizsgálatával kimutatható, majd kezelhető. A pajzsmirigy működés vérből szintén egyszerűen kivitelezhető egy T! és egy TSH hormon megmérésével. Az alulműködés szintén eredményesen kezelhető. Az allergia lehetősége bizony nagyon valószínű. A kiváltó allergének vérből szintén vizsgálhatóak - sajnos ez igen drága teszt, de teljesen pontosan tisztázza az okokat - és elkészíthető hozzá az ún. hiposzenzitizáló oldatsor, ami kioltja az allergének káros hatását. Tehát el kell kezdeni a pontos diagnosztizálást. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc
A teknőst sürgősen állatorvoshoz kell vinni! A szemduzzanat ékszerteknősöknél nem gyulladás, hanem A-vitamin hiány miatt szokott lenni leggyakrabban. Nem írta, hogy mennyi idős a teknős, és nem puhult-e meg a páncélja. Az ékszerteknősöknél nagyon fontos a megfelelő táplálás és kalcium ellátás, táplálékának 90-95%-át egész (csontos) kishalak alkossák! Ezen kívül kaphatnak vízicsigát, vízinövényeket. A fiatal és lábadozó teknősök vize kb. 28 C fokos legyen. Vízkő ellen legközelebb legegyszerűbb ecetet használni.