1681. Meglepetés, cicus!
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Nem minden kutya ajánlott kisgyerekes családokba, vannak olyan ebek, melyeket még a fajta szerelmesei sem javasolnak egy bizonyos életkor alatt. De léteznek kimondottan gyerek mellé illő kutyák is.
Legyen tapsifülesünk közönséges házinyúl, törpenyúl vagy angóra nyuszi, egy közös mindenképpen van bennük: a rágcsálás szenvedélye. Természetes környezetükben ennek többnyire hasznát veszik, ám a lakásban tartott nyulakra rengeteg veszély leselkedik csillapíthatatlan rágcsálhatnékjuk miatt.
Az alacsony potenciából naponta 3-4x5 golyócskát, a közepes potenciából naponta 2x5 golyócskát, a magas potenciákból, pedig naponta, kétnaponta (D30, C30), esetleg hetente vagy még ritkábban (D200, C200) 1x5 golyócskát adagolunk. Fertőzések megelőzése céljából naponta 3x5 golyócskát adagoljunk az alacsony potenciájú szerekből. Mit jelentenek ezek az adatok pontosan? Elmagyarázzuk!
A betegségek egyetlen élőlényt sem kerülnek el. Hála a tudománynak, a legtöbb betegséget ma már sikeresen lehet gyógyítani, ám sajnos sokan nem fogják fel, mennyire fontos lehet az állatok gyógyszeres kezelése. Az állatorvos nem véletlenül írja fel a recepteket!
A kutya tünetei az ivarérettséggel függnek össze, kezdeti domináns viselkedés jelei. A teendők: - ivartalanítás - ember/kutya közös falkán belüli rangsor megváltoztatása - elkényeztetés és ´elemberesítés megszüntetése - következetesebb nevelés - engedelmességi gyakorlatok
Kedves Gazdi ! A leírása alapján, tipikus , a Labrador Retriverekre sokszor jellemző rohamtipus zajlott. Mivel az epilepszia betegség , adott esetben örökletes agyi fejlődési rendellenesség talaján alakul ki, azonnali kivizsglást és antiepileptikum beálllítást javaslok. Sajnálatosan rohamok még várhatók, ezért epileptológus szakember felkeresését ajánlom, aki nem csak a gyógyszert fogja felírni, hanem abban is segítséget fog nyújtani, hogy roham esetén mi az azonnali teendő. Dr Kiss Gabriella
Kedves Ildikó! Feltétlen vigye állatorvoshoz kedvencét! Ez lehet egy mandulagyulladás vagy akár valamilyen idegentest, csont a torokban.
Valóban nem túl jók a képek, de talán el kellene vinni kollégához, hogy szakember lása a teljes valóságot és úgy tán biztosabb diagnózishoz lehet jutni. Üdv
Kedves Tímea! A leveléből úgy tűnik, orvosi javaslat nélkül kap a kutyája valamilyen savlekötőt. Kérem mindenképpen keresse fel állatorvosát, és konzultáljon vele a lehetséges megoldásokról.