1681. Meglepetés, cicus!
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Nem minden kutya ajánlott kisgyerekes családokba, vannak olyan ebek, melyeket még a fajta szerelmesei sem javasolnak egy bizonyos életkor alatt. De léteznek kimondottan gyerek mellé illő kutyák is.
Legyen tapsifülesünk közönséges házinyúl, törpenyúl vagy angóra nyuszi, egy közös mindenképpen van bennük: a rágcsálás szenvedélye. Természetes környezetükben ennek többnyire hasznát veszik, ám a lakásban tartott nyulakra rengeteg veszély leselkedik csillapíthatatlan rágcsálhatnékjuk miatt.
Az alacsony potenciából naponta 3-4x5 golyócskát, a közepes potenciából naponta 2x5 golyócskát, a magas potenciákból, pedig naponta, kétnaponta (D30, C30), esetleg hetente vagy még ritkábban (D200, C200) 1x5 golyócskát adagolunk. Fertőzések megelőzése céljából naponta 3x5 golyócskát adagoljunk az alacsony potenciájú szerekből. Mit jelentenek ezek az adatok pontosan? Elmagyarázzuk!
A betegségek egyetlen élőlényt sem kerülnek el. Hála a tudománynak, a legtöbb betegséget ma már sikeresen lehet gyógyítani, ám sajnos sokan nem fogják fel, mennyire fontos lehet az állatok gyógyszeres kezelése. Az állatorvos nem véletlenül írja fel a recepteket!
Kedves aggódó Gazdi! Olyan kérdést tett fel - lássa be - amire nem lehet látatlanba válaszolni. Kérem mutassa meg négylábú kedvencét egy állatorvosnak. Így eldönthető, hogy van e valami probléma.
Kedves Enikő! A hasmenés hátterében legtöbbször baktériumos bélgyulladás áll. Ennek kezelésére otthon nincs lehetőség. Erre antibiotikum, sokszor bélsárból baktérium tenyésztés és rezisztencia vizsgálat és egyéb probiotikus kezelés szükségeltetik. Tehát irány az állatorvos. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc
Az esetet a kezelőorvosával kellene megbeszélni, mert ő ismeri a pontos részleteket.
Kedves Gazdi! Ételallergiát kizárnám a leírása alapján. Lehet csípés, de lehet egy tompa ütés, vagy akár egy szúrás is. A fogágyban történt sérülés is okozhat ilyen tüneteket. Egy állatorvosi vizsgálat mindenképp jól jöhet!
Enyhébb megfázáson még lehet segíteni a hőmérséklet megemelésével, de ebben a stádiumban már nem nagyon lehet házilag kezelgetni. Azt javaslom hogy vigye állatorvoshoz..