1681. Meglepetés, cicus!
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Nem minden kutya ajánlott kisgyerekes családokba, vannak olyan ebek, melyeket még a fajta szerelmesei sem javasolnak egy bizonyos életkor alatt. De léteznek kimondottan gyerek mellé illő kutyák is.
Legyen tapsifülesünk közönséges házinyúl, törpenyúl vagy angóra nyuszi, egy közös mindenképpen van bennük: a rágcsálás szenvedélye. Természetes környezetükben ennek többnyire hasznát veszik, ám a lakásban tartott nyulakra rengeteg veszély leselkedik csillapíthatatlan rágcsálhatnékjuk miatt.
Az alacsony potenciából naponta 3-4x5 golyócskát, a közepes potenciából naponta 2x5 golyócskát, a magas potenciákból, pedig naponta, kétnaponta (D30, C30), esetleg hetente vagy még ritkábban (D200, C200) 1x5 golyócskát adagolunk. Fertőzések megelőzése céljából naponta 3x5 golyócskát adagoljunk az alacsony potenciájú szerekből. Mit jelentenek ezek az adatok pontosan? Elmagyarázzuk!
A betegségek egyetlen élőlényt sem kerülnek el. Hála a tudománynak, a legtöbb betegséget ma már sikeresen lehet gyógyítani, ám sajnos sokan nem fogják fel, mennyire fontos lehet az állatok gyógyszeres kezelése. Az állatorvos nem véletlenül írja fel a recepteket!
Kedves Anett! A cicák nagyon érzékeny állatok! Bármilyen kis változás (új jövevény a családban, átalakítás, költözés!! ) kiválthat viselkedészavart. Keresse meg állatorvosát, mert az esetek nagy részében egy Feliway nevű készítmény segíthet a probléma megoldásában.
Feltétlen mutassa meg állatorvosnak! Okozhatja fokozott orrváladékozás, allergia, sérülés, de lehet autoimmun eredetű is...
A veszettség vírusa meglehetősen sajátságos biológiával rendelkezik, a lappangási ideje is változó lehet. A kérdés inkább az, hogy harapott-e az említett macska és a harapás pillanatában lehetett-e vírus a nyálában? Amennyiben a harapás idejében fertőző volt az állat, akkor két héten belül mutatni fogja a betegség tipikus jeleit, vagy elpusztul. A veszettséggel kapcsolatos teendőket nagyon pontosan részletezi a törvény. A hatósági állatorvos és az ÁNTSZ feladatairól van szó.
Kedves Gazdi! Bizony egy obligát húsevő, ha áttér a növényi táplálékokra, akkor az igencsak probléma, ugyanis ehhez nincsenek megfelelő emésztőenzimei. Ettől felpuffad, gázosodik stb. Csak vissza kéne szoktatni a húsevésre, amire predesztinálódott a faj. Ha netántán ivartalaított, akkor a mellékvese túlműködésre is gondolni kell. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Tisztelt Kérdező ! Kutyatréner és állatterapeuta vagyok … nem internetes jós vagy távolbalátó ! A kérdésére csak a kutya megfigyelése, adatainak ismeretében és viselkedési vagy karaktertesztelése után lehet felelősségteljes választ adni.