1681. Meglepetés, cicus!
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Nem minden kutya ajánlott kisgyerekes családokba, vannak olyan ebek, melyeket még a fajta szerelmesei sem javasolnak egy bizonyos életkor alatt. De léteznek kimondottan gyerek mellé illő kutyák is.
Legyen tapsifülesünk közönséges házinyúl, törpenyúl vagy angóra nyuszi, egy közös mindenképpen van bennük: a rágcsálás szenvedélye. Természetes környezetükben ennek többnyire hasznát veszik, ám a lakásban tartott nyulakra rengeteg veszély leselkedik csillapíthatatlan rágcsálhatnékjuk miatt.
Az alacsony potenciából naponta 3-4x5 golyócskát, a közepes potenciából naponta 2x5 golyócskát, a magas potenciákból, pedig naponta, kétnaponta (D30, C30), esetleg hetente vagy még ritkábban (D200, C200) 1x5 golyócskát adagolunk. Fertőzések megelőzése céljából naponta 3x5 golyócskát adagoljunk az alacsony potenciájú szerekből. Mit jelentenek ezek az adatok pontosan? Elmagyarázzuk!
A betegségek egyetlen élőlényt sem kerülnek el. Hála a tudománynak, a legtöbb betegséget ma már sikeresen lehet gyógyítani, ám sajnos sokan nem fogják fel, mennyire fontos lehet az állatok gyógyszeres kezelése. Az állatorvos nem véletlenül írja fel a recepteket!
Bőrgyógyászattal foglalkozó állatorvoshoz kellene elvinnie a kutyát , aki vizsgálat után biztosan választ tud adni kérdéseire. Vizsgálat nélkül nem lehet diagnózist felállítani. Mi is szívesen látjuk a rendelőben, ha az megfelel Önnek! Üdvözlettel: Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu
Itt nincs szó "megbocsájtás" ról ! Minden kutyát úgy kell nevelni, tanítani, hogy megfelelően eltűrje az egészségügyi és higéniai ápolással együtt járó testkontaktust. Ennek előfeltétele, a fajnak megfelelő tartási körülmény és a megfelelő hierarchikus rangsor. A traumatikus előéletből eredően csak fokozatosan lehet szoktatni a kutyát a szőrzetápolással együtt járó tevékenységekhez. (Ennek részletes leírására itt nincs lehetőség, ajánlom figyelmébe, Heike E. Wagner: KUTYAÁPOLÁS c. könyvét !)
A kutyájukat mindenképpen és minél előbb állatorvoshoz kell vinni, mégpedig azért, hogy kiderüljön, mi okozza a lábak ödémásodását. Ennek sokféle oka lehet, de erről csak vizsgálatok után lehet véleményt mondani.. Ma már 20-30 km körzetben mindenhol működik jól felszerelt állatorvosi rendelő az országban, úgyhogy inkább azt találják ki, hogyan tudják elvinni., Csak akad egy családtag, egy ismerős, vagy barát, aki segít ebben.
Üdvözlöm! Mihamarabbi állatorvosi vizsgálatot javaslok, mert a leírás alapján akár bélelzáródás is lehet a tünetek hátterében, ami műtéti ellátást igényelhet.
Két rövid kérdésre két rövid válasz: Igen. Nem/a testtömeggel arányosan nő a férőhely igény,egy kifejlett törpenyúlé 0.5 négyzetméter.