1706. Rövidszőrű Kurílai Bobtail macska
A Kuríliai Bobtail macska fajta 100-150 évvel ezelőtt jelent meg az Oroszország és Japán közötti vulkáni szigetcsoporton, a Kuril-szigeteken.
A Kuríliai Bobtail macska fajta 100-150 évvel ezelőtt jelent meg az Oroszország és Japán közötti vulkáni szigetcsoporton, a Kuril-szigeteken.
A kutyák, annak ellenére, hogy háziállatok, előre nem látható lények maradtak. Ha nem részesülnek idomításban, az annyira szeretett négylábú bármikor megtámadhatja gazdiját és úgy viselkedik, mint egy vadállat.
A yorkie, a törpe schnauzer vagy a chihuahua búcsút inthet a világ legkisebb kutyája címnek. Scooter, egy bichon ugyanis messze alulmúlta őket... Scooter a világ legkisebb kutyája?
Nem csak a fotómodellek gyötrődnek azért, hogy formában tartsák magukat, de a kutyák is. Többnyire azok a kutyafajok vannak örök koplalásra ítélve, akik a kutyakiállításokon látunk hetykén sétálni végig a zöld szőnyegen.
Ahogy az embereknek, úgy a fázós állatoknak is szükségük van ruhákra. Ha kistestű, rövid szőrű kutyánk borzong a csípős tavaszi reggeleken, ne szégyelljünk ruhát húzni rá!
Természetesen különbséget tesz majd, mivel azok ismertetőjelei semmiben nem változtak. Amire Ön gondol, az valószínűleg a szexuális dominancia jelensége. Amennyiben megírja e-mail címét, tudok küldeni ez ügyben olvasnivalót, mert sajnos a témában a magyar nyelvű információkból nagyon nagy a hiány.
Sajnos az elmondása alapján kutyájuknak sürgős állatorvosi segítségre van szüksége. Az egy hete tartó hányás, bágyadtság és étvágytalanság már valószínűleg nem írható egy egyszerű gyomorrontás számlájára, és akár súlyos betegségek is szóba jöhetnek (pl: bélelzáródás, hasnyálmirigy gyulladás, veseelégtelenség, stb). Mindenképp vigyék állatorvoshoz!
Az ivartalanítás után van viselkedés változás, de ez talán nem érinti a játékosságot, de persze nincs rá garancia. Általában nyugodtabbak kiegyensúlyozottabbak lesznek az állatok. A vemhesség szintén okoz viselkedésbeli változásokat, de miután ez is állatonként más és más nem lehet jóslásokba bocsátkozni. Mint állatorvos sokkal komolyabb okokat tudok felsorolni az igen-vagy nem, korábban és később, ellés előtt vagy utóbb, mellett és ellen, és ezek sem minden oldalról egyértelműen, törvényszerűségek. Az én álláspontom minden szempont figyelembevétele után az, hogy a lehető legkorábban , még az első ivarzás előtt történjen meg az ivartalanítás. Így elkerülhető a későbbi emlődaganat, gennyes méhgyulladás, elhízás, magatartási zavar stb.
Az epilepsziának igen változatos megnyilvánulási formái lehetnek. A súlyos, eszméletvesztéssel járó rohamoktól kezdve az alig észrevehetőig. A leírt tünetek alapján akár epilepsziás rohamról is lehet szó. Hasonló tünetek azonban pl. görcsökkel járó betegségek, oxigénhiányos állapot, vércukorszint problémák esetén is előfordulhatnak. A legjobb lenne, ha mielőbb felkeresnék a kezelő állatorvost.
Kérdésére leginkább egy állatorvosi vizsgálat után lehetne választ adni. A tüdőgyulladás mellett akár daganatos megbetegedés is szóba jöhet. Utóbbi sajnos patkányoknál nem ritka.