1716. Így neveld a kiskutyád!
Egy kutyakölyök érkezése a házhoz mindig nagy örömmel, sok-sok vidámsággal teli pillanattal ajándékozza meg a családot. A szelíd, végtelenül aranyos teremtmény azonnal a figyelem középpontjában áll. De vajon meddig?
Egy kutyakölyök érkezése a házhoz mindig nagy örömmel, sok-sok vidámsággal teli pillanattal ajándékozza meg a családot. A szelíd, végtelenül aranyos teremtmény azonnal a figyelem középpontjában áll. De vajon meddig?
A pyometra egy, a méhet megtámadó veszélyes fertőzés. A fogamzásgátlót szedő kiskutyák és cicák hajlamosabbak erre a fertőzésre.
Pekingben 12 ember halt meg, miután egy veszett kutya harapta, vagy megkarmolta őket. A kínai hatóságok annak érdekében, hogy kizárják egy esetleges krízis lehetőségét, úgy döntöttek, hogy megölnek több mint 36.000, javarészt egészséges kutyát.
Ez a kicsi, gombostűfejnyi rovar nagy problémákat tud okozni. Mit tehetünk azért, hogy megvédjük kedvencünket a kullancs terjesztette betegségektől?
Az uszkár az egyik legrégebbi kutyafajta. Sok kinológus próbálta már felderíteni szülőföldjét, de senki sem tudja pontosan, hogy Franciaországból, Olaszországból, Dániából vagy Oroszországból származik-e ez a népszerű kiskutya.
A képből nem tudom megítélni, milyen méretű lesz felnőtt korára, mert tudnom kellene, hogy kb. mennyi idős. Ha tacskó az anyja, akkor ugye rottweiler biztos nem lehet, csak tacskó-rottweiler keverék például. Fajtatiszta tacsi sem lehet, mert ilyen színben nem létezik. Egyszóval szép és aranyos keverék kutya lesz.
Az állati fehérje mellett fontos a vitaminok, ásványi anyagok, a kalcium és a mész pótlása is. Hangyabábbal, lisztkukaccal, bogarakkal, reszelt főtt tojással, sajttal, túróval, valamint előre gyártott rovaros lágyeleséggel nevelje a madarat. A kukacokat érdemes valamely por alakú multivitamin készítményben megforgatni, de csak heti 2-3 alkalommal. Remélem, tudtam segíteni, sok sikert kívánok!
Valóban nem tanácsos a tesókat összeengedni és sajnos az új lány érkezésekor sem biztos, hogy ő lesz a kiválasztott!
Én maradnék a cicákkal. :) Persze mindet azonnal ivartalaníttatnám, mert a verekedésekkor nagyon könnyen összeszedik a halálos leukózis és macska-AIDS vírusokat. A rengeteg árva kiscicáról nem is beszélve, akik rendszeresen születnek kandúrkodásuk következtében. Szóval biztos nem hagynám ott őket, bár lakásban nagyon nehéz az addig szabadon élő és nem ivartalanított kandúrokkal!
Én elmennék egy menhelyre és választanék egy aranyos, kedves (mind ilyen!!) árva kutyust. Biztos nagyon hálás és odaadó lesz a nagymamájával. Akár még felnőtt kutyát is be lehet fogadni, hiszen ekkor már látszik a végleges testméret, küllem, illetve láthatók a belső tulajdonságai is.