1716. Így neveld a kiskutyád!
Egy kutyakölyök érkezése a házhoz mindig nagy örömmel, sok-sok vidámsággal teli pillanattal ajándékozza meg a családot. A szelíd, végtelenül aranyos teremtmény azonnal a figyelem középpontjában áll. De vajon meddig?
Egy kutyakölyök érkezése a házhoz mindig nagy örömmel, sok-sok vidámsággal teli pillanattal ajándékozza meg a családot. A szelíd, végtelenül aranyos teremtmény azonnal a figyelem középpontjában áll. De vajon meddig?
A pyometra egy, a méhet megtámadó veszélyes fertőzés. A fogamzásgátlót szedő kiskutyák és cicák hajlamosabbak erre a fertőzésre.
Pekingben 12 ember halt meg, miután egy veszett kutya harapta, vagy megkarmolta őket. A kínai hatóságok annak érdekében, hogy kizárják egy esetleges krízis lehetőségét, úgy döntöttek, hogy megölnek több mint 36.000, javarészt egészséges kutyát.
Ez a kicsi, gombostűfejnyi rovar nagy problémákat tud okozni. Mit tehetünk azért, hogy megvédjük kedvencünket a kullancs terjesztette betegségektől?
Az uszkár az egyik legrégebbi kutyafajta. Sok kinológus próbálta már felderíteni szülőföldjét, de senki sem tudja pontosan, hogy Franciaországból, Olaszországból, Dániából vagy Oroszországból származik-e ez a népszerű kiskutya.
Válaszom az, hogy természetesen nem egészséges. A beltenyésztettség fokának emelkedésével halmozottan jöhetnek elő különböző genetikai hátterű betegségek.
Arra figyeljenek, hogy a végbélelőeséssel műtött kutyának csontot nem szabad tenni az étrendjébe.
Valóban előfordul a testvér vagy az apa-leány párosítás a tenyésztésben bizonyos kedvező genetikai tulajdonságok elmélyítése miatt. Azonban minden ilyen esetben nő a valószínűsége a genetikai betegségek megjelenésének, vagy egyszerűen a fogamzóképesség csökken drasztikusan. Szóval én nem javaslom a beltenyésztést.
Ilyen probléma több okból is előfordulhat: pl. a talp sérülése vagy fekélyes gyulladása (nem megfelelő ülőrúd használata esetén); a lábcsontok sérülése, esetleges törése; a láb beidegzésének zavarai (ezt okozhatja traumás behatás vagy hasűri daganat is, de ez utóbbi fiatal állaton kevéssé valószínű)! A pontos válaszhoz természetesen látni kellene az állatot, ezért azt tanácsolom, hogy mutassa meg állatorvosnak, annál is inkább, mert ha hosszú ideig fennáll a probléma, az visszafordíthatatlan elváltozásokhoz vezethet.
A törpenyulak esetében a folyamatot ivarzásnak nevezzük. Általában 14-15 naponként következik be, de ettől lényegesen eltérő szakaszokban és szabálytalanul is jelentkezhet.