1716. Így neveld a kiskutyád!
Egy kutyakölyök érkezése a házhoz mindig nagy örömmel, sok-sok vidámsággal teli pillanattal ajándékozza meg a családot. A szelíd, végtelenül aranyos teremtmény azonnal a figyelem középpontjában áll. De vajon meddig?
Egy kutyakölyök érkezése a házhoz mindig nagy örömmel, sok-sok vidámsággal teli pillanattal ajándékozza meg a családot. A szelíd, végtelenül aranyos teremtmény azonnal a figyelem középpontjában áll. De vajon meddig?
A pyometra egy, a méhet megtámadó veszélyes fertőzés. A fogamzásgátlót szedő kiskutyák és cicák hajlamosabbak erre a fertőzésre.
Pekingben 12 ember halt meg, miután egy veszett kutya harapta, vagy megkarmolta őket. A kínai hatóságok annak érdekében, hogy kizárják egy esetleges krízis lehetőségét, úgy döntöttek, hogy megölnek több mint 36.000, javarészt egészséges kutyát.
Ez a kicsi, gombostűfejnyi rovar nagy problémákat tud okozni. Mit tehetünk azért, hogy megvédjük kedvencünket a kullancs terjesztette betegségektől?
Az uszkár az egyik legrégebbi kutyafajta. Sok kinológus próbálta már felderíteni szülőföldjét, de senki sem tudja pontosan, hogy Franciaországból, Olaszországból, Dániából vagy Oroszországból származik-e ez a népszerű kiskutya.
Minden papagáj tartható házban, ha egy igazán értelmes, kedves madárra vágyik, akkor egy kézzel nevelt nagypapagájt válasszon!
Ha a vérzés elállt, akkor gond nem lehet. Az elkövetkező napokban csak lágyeleséget és vizet tegyen a madár elé. (lágyeleségek: reszelt gyümölcsök, zöldségek, túró, sajt, gyári készítmények CÉDÉ, Orlux) A későbbiekben fontos az ülőrúd helyes megválasztása. Természetes faág, kb. 1,5/2,5 cm-es átmérőkkel. Csőrkoptató is szükséges, szépia, fenyőtoboz, csőrkoptató (gipszből).
A korai kölyökhalálnak számos oka lehet sajnos nagyon hasonló tünetekkel. A burok nélküli születés önmagában nem olyan nagy baj, itt a gond inkább az, hogy hamar levált már a placenta és így oxigénhiányosak lettek, és levegőt vettek a szülőútban. Lehet, hogy nagyon elhúzódott az ellés, bár az, hogy valamennyi magzatvíz kerül a légutakba, az még nem olyan nagy baj, hiszen onnan jó részük fel is szívódhat. Természetesen először ki kell zárni a fertőző eredetű elhullást (kórbonctan, kórszövettan), és ha ilyen gond nincs, akkor lehet a következő ellésnél a tolófájásokat serkenteni, minél rövidebbre kormányozni az ellést. Ha kell, császármetszést alkalmazni. Van olyan, hogy csak ez menti meg a kölykök életét.
Véleményem szerint a madár tojó. Ez rövid időn belül kiderül (tojásrakás).
Semmilyen fertőzéstől, betegségtől nem kell tartania. Ha betartja az alapvető higiéniás szabályokat, akkor nem történhet baj. A megelőzés a legfontosabb! Védőoltás csak a kutyáknak szükséges (kötelező is!)