1716. Így neveld a kiskutyád!
Egy kutyakölyök érkezése a házhoz mindig nagy örömmel, sok-sok vidámsággal teli pillanattal ajándékozza meg a családot. A szelíd, végtelenül aranyos teremtmény azonnal a figyelem középpontjában áll. De vajon meddig?
Egy kutyakölyök érkezése a házhoz mindig nagy örömmel, sok-sok vidámsággal teli pillanattal ajándékozza meg a családot. A szelíd, végtelenül aranyos teremtmény azonnal a figyelem középpontjában áll. De vajon meddig?
A pyometra egy, a méhet megtámadó veszélyes fertőzés. A fogamzásgátlót szedő kiskutyák és cicák hajlamosabbak erre a fertőzésre.
Pekingben 12 ember halt meg, miután egy veszett kutya harapta, vagy megkarmolta őket. A kínai hatóságok annak érdekében, hogy kizárják egy esetleges krízis lehetőségét, úgy döntöttek, hogy megölnek több mint 36.000, javarészt egészséges kutyát.
Ez a kicsi, gombostűfejnyi rovar nagy problémákat tud okozni. Mit tehetünk azért, hogy megvédjük kedvencünket a kullancs terjesztette betegségektől?
Az uszkár az egyik legrégebbi kutyafajta. Sok kinológus próbálta már felderíteni szülőföldjét, de senki sem tudja pontosan, hogy Franciaországból, Olaszországból, Dániából vagy Oroszországból származik-e ez a népszerű kiskutya.
A gyermekláncfű levele kiváló zöldeleség, tápértéke nagyobb a salátánál, káros nitráttartalma viszont sokkal alacsonyabb. Legyen vegyszer és más káros szennyeződésektől mentes. A zebrapintyeknek kis mennyiségben (1-2 levél), apróra vágva kell felkínálni.
A leírás alapján az a gyanúm, hogy a kutyájuknak egy epilepsziás jellegű rohama volt. A hirtelen keletkezés, a gyors lefolyás és a pár perc elteltével beálló tünetmentesség szinte csak erre az egy lehetőségre utalnak. Ha viszont ez így van, akkor szinte biztos, hogy előbb-utóbb lesz újabb roham is. Azt persze nem lehet megjósolni, hogy mikor. Lehet, hogy 1-2 napon belül, de lehet, hogy csak 1 hét, 1 hónap, fél év múlva. Vagy szerencsés esetben akár soha. Úgyhogy most semmi más tennivalójuk nincsen, mint figyelni a kutyát. Ha újabb 3-4 ilyen roham mutatkozna, mindenképpen fel kel keresni állatorvost, aki majd gondjaiba veszi.
A kannibalizmus nem jellemző macskákra. A vemhességet a 3. héttől lehet kitapintani. A macskák vemhessége átlagosan 60 napos. Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Azonnal vigye állatorvoshoz, mielőtt túl késő nem lesz!
Kedves Márton Tímea! Hányás nagyon sok mindentől lehet, a legegyszerűbb ételallergiától kezdve súlyosabb betegségeken át bármi elképzelhető, ezért a kutyus korától függetlenül mindenféleképpen kivizsgálását javaslom. A 14 éves uszkár még nem olyan idős. Elképzelhető, hogy odafigyeléssel még pár szép évet együtt tudnak tölteni. Üdvözlettel: dr. Varga József