1716. Így neveld a kiskutyád!
Egy kutyakölyök érkezése a házhoz mindig nagy örömmel, sok-sok vidámsággal teli pillanattal ajándékozza meg a családot. A szelíd, végtelenül aranyos teremtmény azonnal a figyelem középpontjában áll. De vajon meddig?
Egy kutyakölyök érkezése a házhoz mindig nagy örömmel, sok-sok vidámsággal teli pillanattal ajándékozza meg a családot. A szelíd, végtelenül aranyos teremtmény azonnal a figyelem középpontjában áll. De vajon meddig?
A pyometra egy, a méhet megtámadó veszélyes fertőzés. A fogamzásgátlót szedő kiskutyák és cicák hajlamosabbak erre a fertőzésre.
Pekingben 12 ember halt meg, miután egy veszett kutya harapta, vagy megkarmolta őket. A kínai hatóságok annak érdekében, hogy kizárják egy esetleges krízis lehetőségét, úgy döntöttek, hogy megölnek több mint 36.000, javarészt egészséges kutyát.
Ez a kicsi, gombostűfejnyi rovar nagy problémákat tud okozni. Mit tehetünk azért, hogy megvédjük kedvencünket a kullancs terjesztette betegségektől?
Az uszkár az egyik legrégebbi kutyafajta. Sok kinológus próbálta már felderíteni szülőföldjét, de senki sem tudja pontosan, hogy Franciaországból, Olaszországból, Dániából vagy Oroszországból származik-e ez a népszerű kiskutya.
Biztos, hogy a prüszkölésnek nincs köze az ivartalanításhoz. Inkább egy enyhébb fokú macskanátha lehet. Ezt a betegséget többféle vírus és baktérium, valamint ezek kombinációja okozza és ettől függ, hogy mennyire súlyos a cica állapota. Gyakran egy egész fiatal korban szerzett vírusfertőzés "maradványaként" jelentkeznek enyhébb, prüszköléssel járó tünetek. Ilyen esetben is érdemes elvinni állatorvoshoz, hogy kezelést, gyógyszert kapjon a mihamarabbi gyógyulás érdekében és azért, nehogy a későbbiekben is jelentkezzen a probléma. Ez a betegség nem kimondottan zoonózis, de ettől függetlenül nem szabad prüszkölős macskát hagyni a pici gyerek közelében aludni és ügyelni kell az általános higiéniai szabályok betartására is!
Természetesen lehet, de csak mértékkel és nagyon ritkán, ugyanis a giliszták elég zsírosak!
A szem "fehéredésének" több oka lehet, mint például: szaruhártya-gyulladás vagy fekély, szemlencsehomály, belső szemgyulladás, stb. Ezek mindegyike súlyos szembetegséghez és megvakuláshoz, illetve a szemek elvesztéséhez is vezethet, éppen ezért javasolnám, hogy mihamarabb mutassák meg állatorvosnak.
Ha az evéshez használja a lábát, akkor remélhető, hogy nincs csonttörése. Jó lenne mihamarabb megvizsgálni. Nem tudom, elég szelíd-e ehhez?
Sajnos ez sok kutyánál előfordul. Tulajdonképpen az erős, állandó fizikai igénybevételnek kitett bőrterületek (könyök, boka) megvastagodásáról van szó. Ha a kutya nyalogatja, akkor felpuhítja ezt a területet és ezért nedvedzhet, vérezhet is. Végleges megoldás tényleg nincs. Meg lehet próbálni különböző bőrpuhító krémekkel kezelni (neogranormon kenőcs, panaveyxal krém (ez állatgyógyászati készítmény). Ha tényleg nagyon csúnya a terület és sokat nyalja a kutyus, akkor otthon lehet készíteni egy egyszerű "nyalásgátló" kötést a könyökére, például ragtapasszal könnyedén rögzített levágott végű zokniból, amit csak sétánál kell levenni.