1726. Amikor a kutyának fáj a mozgás: a csont artritisz tünetei és kezelése
A kutyák csont artritisze lassan terjedő betegség, melynek következtében a porcok elgyengülnek, a mozgás nehézkessé, fájdalmassá válik.
A kutyák csont artritisze lassan terjedő betegség, melynek következtében a porcok elgyengülnek, a mozgás nehézkessé, fájdalmassá válik.
Mire figyeljünk, hogy biztosan megfelelő szoba kennelt válasszunk?
Az utóbbi 2 évben az állattartók száma exponenciálisan megnövekedett. Míg egyesek teljes lelküket beleadják az állatok gondozásába, mások szép kis pénzösszegekhez jutnak az illegális állatkereskedelemmel.
A tengelici menhely bezárása miatt sürgőssé vált a még bennlévő kutyák elhelyezése. Jelenleg kb. 90 kutya várja megmentőjét a menhelyen. A ki nem vitt kutyák nagy eséllyel el lesznek altatva a helyi önkormányzat eljárásában.
Mi, a ZZ-sek, a Magyarországon élő összes állat, de főként a kutyák és macskák helyzetének jobbításán dolgozunk. Mentünk és örökbe is adunk, és tudjuk, hogy ezeknek az állatoknak az életet adtuk. Azonban ennél többet szeretnénk, azt hogy amelyik megszületett, annak mind jusson esély, szerető gazdi.
Kedves Krisztina! Először is elnézését kérem a késői válaszért, de szabadságon voltam. A homeopátiás szer, amivel csökkenthető az étvágy, a "HUNGERLOS CP" nevű humán komplex homeopátiás szer. Ha nem sikerül patikában megkapnia, szívesen küldök utánvéttel. A kutyáknak a szert, ha golyó, a kéz érintése nélkül közvetlenül a szájukba, esetleg a napi adagot a műanyag itató edényükbe kell tenni. Az oldatokat fecskendővel, vagy műanyag kanállal lehet beadni. Az adagolást az etetéshez képest +/- félórával szoktuk javasolni! Sok sikert! Dr. Mátray Árpád
Kedves Gábor! A külső paraziták, különösen a bolha és a fülrüh biztosan nyugtalanítja az állatot, de könnyen kezelhető. Az agresszivitásnak ez is lehet az egyik oka, de a tulajdonosváltást, az új környezetet is legalább ennyire számba kell venni. A kezelés költsége a felhasznált gyógyszerektől függően 6-10 ezer forint körül lehet, amely nem tartalmazza a szükséges védőoltás árát. Ha valóban atkás a jövevény, szinte biztos, hogy egy kezelés nem lesz elég. Tisztelettel: dr.Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
T. Gabriella! Sajnos nincs ötletem, lehet pigment lerakódás, ill a sziámik színét okozó gén által kiváltott elszíneződés , de sajnos konkrét ötletem nincs. Aggodalomra azért nem látok okot. Üdvözlettel: Dr. S.R.
Kedves Kérdező! A macskakölykök legkorábbi elválasztási ideje 6 hét, az optimális 7-8 hét. Az, hogy a 4 hetes kölykeit keresi, természetes. A meglévő dajkaösztön és tejtermelés hormonálisan vezérelt. Amennyiben nem apaszt el, vagy a dajkaalom nem fogyaszt elég tejet, és az emlők begyulladnak, állatorvosi kezelést igényel. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház Vértesszőlős
Tisztelt Kérdező! Ez sajnos gyakori probléma, mert a kakas addig kukorékol, amíg él. Nem befolyásolja sem az ivararány, sem az időjárás, sem a takarmányozás. Csak a korral csökken az aktivitása, de a kép alapján ez még odébb van. Gyakran lesz az ilyen problémából birtokvédelmi ügy, mert akadályozza a szomszédokat az ingatlanjuk rendeltetésszerű használatában. Ennek elbírálásához azonban tisztában kell lenni az állat tartási helyének lakóövezeti besorolásával. Amennyiben az lehetővé teszi a gazdasági haszonállatok tartását ( a baromfi ebbe tartozik), akkor az ingatlannak egy olyan elkerített részén kell az állatokat elhelyezni, amely a legtávolabb van a szomszédos lakóépületektől. Célszerű biztosítani egy zárható ólat is, ahol az éjszakát töltik. Az éjszaka ideje pedig a család és a szomszédok bioritmusához igazítható. Az állattartási lehetőségekről a helyi Polgármesteri Hivatal tud felvilágosítást adni. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős