1726. Amikor a kutyának fáj a mozgás: a csont artritisz tünetei és kezelése
A kutyák csont artritisze lassan terjedő betegség, melynek következtében a porcok elgyengülnek, a mozgás nehézkessé, fájdalmassá válik.
A kutyák csont artritisze lassan terjedő betegség, melynek következtében a porcok elgyengülnek, a mozgás nehézkessé, fájdalmassá válik.
Mire figyeljünk, hogy biztosan megfelelő szoba kennelt válasszunk?
Az utóbbi 2 évben az állattartók száma exponenciálisan megnövekedett. Míg egyesek teljes lelküket beleadják az állatok gondozásába, mások szép kis pénzösszegekhez jutnak az illegális állatkereskedelemmel.
A tengelici menhely bezárása miatt sürgőssé vált a még bennlévő kutyák elhelyezése. Jelenleg kb. 90 kutya várja megmentőjét a menhelyen. A ki nem vitt kutyák nagy eséllyel el lesznek altatva a helyi önkormányzat eljárásában.
Mi, a ZZ-sek, a Magyarországon élő összes állat, de főként a kutyák és macskák helyzetének jobbításán dolgozunk. Mentünk és örökbe is adunk, és tudjuk, hogy ezeknek az állatoknak az életet adtuk. Azonban ennél többet szeretnénk, azt hogy amelyik megszületett, annak mind jusson esély, szerető gazdi.
T. Gazdi! Mennyi a testhőmérséklete? Megmérte? Ha kapott lázcsillapítót akkor türelem, de ha holnapig nem javul a helyzet holnap ismét keresse fel a kollegát. Üdvözlettel: dr.S.R.
Kedves Állatbarát! A szőrhullás oka fertőzéses eredetű pl. bakteriológiai vagy gombás, de gyakran előfordul atkásság is. További okként szerepelhet kontakt-allergia vagy hormonális hátterű betegség. Minden esetben bőrkaparékvizsgálat ad egyértelmű választ a kérdésre. Ezért javaslom, vigye el kedvencét állatorvoshoz. Üdvözlettel: dr. Varga József
Vissza kellene vinni a kollégához a panasszal, ő valószínűleg kezelni fogja, illetve megmagyarázza az okokat. Én úgy gondolom, hogy a habos nyálzás nem az injekció következménye, hanem az ugyanakkor adott nem jó ízű féreghajtó miatt alakult ki. Üdv: dr Fekete Balázs
A nimfahím is aktívan kiveszi részét a költésből és nevelésből, így valószínűsíthető, hogy míg az új költés kikel, addig legalább ő etetgeti az első fészekaljat. A fiókaneveléshez etetett lágyeleség sarkalhatta új költésre a párt. Naponta legalább egyszer meg kell nézni, hogy a fiókák meg lettek-e etetve(ha éhesek, hangosan "kiabálnak"), ha úgy tűnik, a szülők elhanyagolnák őket, akkor vagy a tojásokat kell elvenni, vagy a fiókákat kell kézzel felnevelni. Legegyszerűbbnek a tojások elvétele tűnik, mielőtt azokat kikölteni kezdenék a szülők. Érdemes megvárni, hogy "megkotlik" a madár, mert különben előfordulhat, hogy túl sokáig próbálkozik a tojásrakással, ami kalciumhiányt, angolkórra emlékeztető tüneteket okozhat még folyamatos ásványianyag ellátás esetén is. De, ha nyilvánvalóan elhanyagolják a fiókákat, akkor a lágyeleség mennyiségének radikális csökkentése, zöldeleség teljes megvonása lehet megoldás. Akár egy héten túl is. Így csökken a szaporodási kedv, viszont a már több hetes nimfafiókát, akár száraz magkeverékkel is felnevelik a szülei. Csak megjegyzem, hogy több nap korkülönbség van a képen látható fiókák közt, melyek közül kettő csak pár naposnak tűnik. Ha friss a kép, nem lesz egyszerű a fiókák felnevelése:(
Kedves Éva! Ivartalanítás után valóban előfordulhat a hólyag záróizmának renyhesége és éjszakai bepisilés. Erre egy kis hormonpótlás megfelelő lehet (incurin), de ennek lehetnek olyan mellékhatásai, ami hasonlít az igazi tüzelésre. Tehát ez magyarázhatja a viselkedés változását és a nemi működés látszólagos beindulását. Esetleg az adag némi csökkentéséval lehetne próbálkozni. Mindenesetre, ha a probléma továbbra is fennáll, akkor mindenképpen meg kell mutatni a kezelő állatorvosnak. Üdvözlettel, Dr. Szaniszló Ferenc