1731. A Zöld Zebra újabb tavaszi ivartalanítási akciót szervez
Legyél Te is felelős állattartó, hozd el kedvenced! Az ivartalanítás akció 2010.03.15-től 2010.04.30-ig tart.
Legyél Te is felelős állattartó, hozd el kedvenced! Az ivartalanítás akció 2010.03.15-től 2010.04.30-ig tart.
Hosszas előkészületek után költöztek be a Németországból és Hollandiából érkezett új lakók a Veszprémi Állatkert csimpánzházába.
Időpont: 2010. március 27-28. Helyszín: Lurdy Ház – Budapes, IX. Kerület, Könyves Kálmán krt. 12-14., Kiállítás- és Vásárcentrum, 1. emelet
Háziállataink többnyire velünk azonos, vagy a miénkhez nagyon hasonló környezetben élnek, ezért szervezetükre ugyanazok a külső tényezők hatnak, mint gazdáikra. Nem csoda tehát, hogy betegségeik is sokban hasonlítanak egymásra. Egyre gyakrabban lehetnek például allergiásak is.
Az apró sárgolyókból építkező fecskék költését az építőanyag hiánya és a régi fészkek megrongálódása, eltűnése nagyon megnehezíti. Még elképzelni is nehéz, hogy milyen komoly fáradalmakat jelenthet a fészeképítés ezeknek a különleges életmódot folytató madaraknak. Költésüket műfészkek kihelyezésével segíthetjük
Igen, az ivarérettség az agresszióra egyébként is hajlamos kandúroknál csak fokozza azt. Javaslom az ivartalanítást.
A shar-pei egy igen különleges és érzékeny fajta, amelyhez csak viszonylag kevés állatorvos ért igazán. Én egyet ismerek közelebbről, őt tudom ajánlani Önöknek is: dr. Seregi Antal a Felicavet klinikán Budapesten, Gazdagréten a XI. Rétköz u. 16. szám alatt.
Ha a vérzés másik kakas által okozott sérüléstől van, akkor a sebet Betadinnal kell fertőtleníteni. Ha nem látható a vérzés helye, oka, akkor állatorvosnak mutassa meg, a leírtakból nem lehet diagnózist adni.
Kedves Andrea! Egy 100 ml-es steril, gyógyszertári barna üvegbe tegyen 10 golyócskát és töltse fel kb. háromnegyedig jó minőségű forrásvízzel. Az adagolás gyakoriságában és időtartamában alkalmazza a felíró állatorvos által javasoltakat. Mielőtt egy műanyag kiskanállal az előírtak szerint beadja a kutyának az oldatot, ne felejtse el dinamizálni, azaz kb 10 x - pl. egy vastagabb, rugalmas könyvhöz - erőteljesen odaütni az üveget. Az elkészített oldat tárolására is ügyeljen, ne kerüljön elektromágneses sugárzás (pl. mobiltelefon, mikrohullámú sütő, stb.) közelébe. Üdvözlettel: Dr. Takács Györgyi homeopata állatorvos SanaVet állatorvosi rendelő 1076 Budapest, Garay u. 21. fszt. 1. Tel.: 06 1 3211355
Az átlagosnál melegebb láb gyulladást jelezhet, ha hidegebb, akkor keringési rendellenességet.