1731. A Zöld Zebra újabb tavaszi ivartalanítási akciót szervez
Legyél Te is felelős állattartó, hozd el kedvenced! Az ivartalanítás akció 2010.03.15-től 2010.04.30-ig tart.
Legyél Te is felelős állattartó, hozd el kedvenced! Az ivartalanítás akció 2010.03.15-től 2010.04.30-ig tart.
Hosszas előkészületek után költöztek be a Németországból és Hollandiából érkezett új lakók a Veszprémi Állatkert csimpánzházába.
Időpont: 2010. március 27-28. Helyszín: Lurdy Ház – Budapes, IX. Kerület, Könyves Kálmán krt. 12-14., Kiállítás- és Vásárcentrum, 1. emelet
Háziállataink többnyire velünk azonos, vagy a miénkhez nagyon hasonló környezetben élnek, ezért szervezetükre ugyanazok a külső tényezők hatnak, mint gazdáikra. Nem csoda tehát, hogy betegségeik is sokban hasonlítanak egymásra. Egyre gyakrabban lehetnek például allergiásak is.
Az apró sárgolyókból építkező fecskék költését az építőanyag hiánya és a régi fészkek megrongálódása, eltűnése nagyon megnehezíti. Még elképzelni is nehéz, hogy milyen komoly fáradalmakat jelenthet a fészeképítés ezeknek a különleges életmódot folytató madaraknak. Költésüket műfészkek kihelyezésével segíthetjük
Nem kell azonnal állatorvoshoz vinni, sőt érdemesebb pár napot várni, nehogy egy esetleges fertőződés lappangó stádiumában kapjon védőoltást, mert az kirobbantja a betegséget.
Szőrtetűje van valószínűleg, és minden valószínűség szerint az anyának is. Vigyék állatorvoshoz, aki le fogja őket kezelni, és megszűnik a probléma.
Ha a madár sötétben ijed meg a mennydörgéstől, jobban összetörheti magát, mintha világos van. Vagyis ilyen esetben még este is inkább azt javaslom, legyen némi irányfény a lakásban, így a papagáj kevésbé pánikol be.
Már elnézést a kérdésért, de nem mondta meg az állatorvos, akinél jártak, és aki injekciókat adott neki, hogy mi a cica baja? Ha ő nem mondta (nem akarta, nem tudta), akkor mit gondolnak, én így látatlanban mit tudok erről mondani? Érdemlegesen semmit.
Ha több pár hullámospapagáj is van egymás látókörzetében, úgy ez valóban erősíti a szaporodás iránti ingert. De egy pár madár önmagában is szokott fiókákat nevelni, ha körülményeik erre alkalmasak. 1, harmonizáló pár 2, megfelelő méretű kalit (javasolt 30 x 50 x 40cm, vagy nagyobb) 3, odú (18 x 18 x 25cm) 4, vitamin, fehérje és ásványianyag ellátás a magkeverék mellett (zöldeleség, lágyeleség, vitamin cseppek, kalcium tartalmú kiegészítő)