1731. A Zöld Zebra újabb tavaszi ivartalanítási akciót szervez
Legyél Te is felelős állattartó, hozd el kedvenced! Az ivartalanítás akció 2010.03.15-től 2010.04.30-ig tart.
Legyél Te is felelős állattartó, hozd el kedvenced! Az ivartalanítás akció 2010.03.15-től 2010.04.30-ig tart.
Hosszas előkészületek után költöztek be a Németországból és Hollandiából érkezett új lakók a Veszprémi Állatkert csimpánzházába.
Időpont: 2010. március 27-28. Helyszín: Lurdy Ház – Budapes, IX. Kerület, Könyves Kálmán krt. 12-14., Kiállítás- és Vásárcentrum, 1. emelet
Háziállataink többnyire velünk azonos, vagy a miénkhez nagyon hasonló környezetben élnek, ezért szervezetükre ugyanazok a külső tényezők hatnak, mint gazdáikra. Nem csoda tehát, hogy betegségeik is sokban hasonlítanak egymásra. Egyre gyakrabban lehetnek például allergiásak is.
Az apró sárgolyókból építkező fecskék költését az építőanyag hiánya és a régi fészkek megrongálódása, eltűnése nagyon megnehezíti. Még elképzelni is nehéz, hogy milyen komoly fáradalmakat jelenthet a fészeképítés ezeknek a különleges életmódot folytató madaraknak. Költésüket műfészkek kihelyezésével segíthetjük
A testsúlyának megfelelő mennyiségű Fypryst combot - a hatóanyag azonosság miatt - gond nélkül használhat akár kutyán akár macskán. Bővebben: Miért fontos a bolhaírtás?
Kedves Gazdi! A tengerimalac társas lény, így csakis párban, vagy csapatban tartható. De nem mindegy, hogy megfelelő társat választunk e neki, hiszen mi emberek sem jövünk ki mindenkivel egyformán. A bajt az okozhatja, hogy nagyon kevés a korkülönbség köztük, így nem tudják eldönti ki a főnök. A nagy ketrec még önmagában nem elegendő, azt meg kell próbálni minél izgalmasabban berendezni, hogy azzal foglalják el magukat. A ketrecen belülre is érdemes több kupacba szénát tenni, az is lefoglalja őket. Ha ezek a megoldások sem válnak be, és tényleg nagy a ketrec (120 vagy annál több cm) akkor érdemes lenne egy ivartalanított hím malacot örökbefogadni melléjük, aki fenntartaná a rendet és békét teremtene a csajok között.
Üdvözlöm! Ha csak más színű, nincs gond. Más a pigment ott. Teljesen normális :) Hogyan válassz magadnak hörcsögöt?
Kedves Gazdi! Sajnos gyakori amit ír, sok kutyának okoz maradandó rossz emléket a szilveszteri tüzijáték. Ezen javítani úgy lehet leginkább, hogy a kutyával olyan helyekre megyünk, amit szeret és próbáljuk játékkal, közös foglalkozással oldani, így próbálni feledtetni a negatív emléket. Azt, hogy mennyi idő míg elmúlik, nem lehet megmondani, kutyára válogatja. Ami biztos, hogy a biztonságot erősíti a határozott és következetes (bátor) gazda, a közös foglalkozások (játék, sport, királnulás, stb) és idővel az ingerekhez való hozzászoktatás. Érdemes jövőre inkább otthon maradni vele (vagy elutazni vele nyugis helyre:)) és próbálni oldani feszültségét. Üdv Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája Hogyan óvjuk meg kedvenceinket a petárdázás miatti stressztől? A tűzijáték okozta stressz kezelése – gyógyszerek nélkül
Egy kutyát gyakorlatilag bármikor lehet ivartalanítani. Akár 8 éves korában is. Az epilepsziás előzmény természetesen tényleg növeli (vagy inkább növelheti) az ún. altatási kockázatot, de nem zárja ki a műtéti lehetőséget. Döntenie azonban Önnek kell, Ön a gazdája a kutyának. De, miután arról is írt, hogy a kutyája egy ideig egyáltalán nem tüzelt, még az is lehet, hogy van valami egészségügyi problémája a petefészkeivel, így egy esetleges kivizsgálás sem lenne rossz ötlet, mielőtt döntene a kérdésben. Gyakori kérdések az ivartalanítással kapcsolatban Az ivartalanított kutyák tovább élnek