1731. A Zöld Zebra újabb tavaszi ivartalanítási akciót szervez
Legyél Te is felelős állattartó, hozd el kedvenced! Az ivartalanítás akció 2010.03.15-től 2010.04.30-ig tart.
Legyél Te is felelős állattartó, hozd el kedvenced! Az ivartalanítás akció 2010.03.15-től 2010.04.30-ig tart.
Hosszas előkészületek után költöztek be a Németországból és Hollandiából érkezett új lakók a Veszprémi Állatkert csimpánzházába.
Időpont: 2010. március 27-28. Helyszín: Lurdy Ház – Budapes, IX. Kerület, Könyves Kálmán krt. 12-14., Kiállítás- és Vásárcentrum, 1. emelet
Háziállataink többnyire velünk azonos, vagy a miénkhez nagyon hasonló környezetben élnek, ezért szervezetükre ugyanazok a külső tényezők hatnak, mint gazdáikra. Nem csoda tehát, hogy betegségeik is sokban hasonlítanak egymásra. Egyre gyakrabban lehetnek például allergiásak is.
Az apró sárgolyókból építkező fecskék költését az építőanyag hiánya és a régi fészkek megrongálódása, eltűnése nagyon megnehezíti. Még elképzelni is nehéz, hogy milyen komoly fáradalmakat jelenthet a fészeképítés ezeknek a különleges életmódot folytató madaraknak. Költésüket műfészkek kihelyezésével segíthetjük
A színtől függetlenül egy fajba tartoznak a csincsillái és így közös erővel termékeny utódokat produkálhatnak.
A keverék kölyköknél nagyon nehéz előre meghatározni azt, hogy mekkorára nőnek és milyen kutyák lesznek, mivel a genetikai adottságaikat senki nem ismeri. Egy almon belül is lehetnek többféle kiskutyák, például a tacskó méretűtől akár a német juhász méretűig. A nagyobb testű kutyák általában 1 éves korukig nőnek, a kisebbek hamarabb - kb. 8 hónapos korukra - befejezik a növekedést. Az étvágyukat sem lehet meghatározni így távolból. Az etetésükkel kapcsolatos teendőket érzéssel állítja be a gazdi.
Igen, leggyakrabban babesiosist és Lyme-kórt. Mivel komoly betegségekről van szó, vigyék a kutyust mihamarabb állatdokihoz! Ha beleszakadt a kullancs feje, az önmagában nem okoz különösebb gondot, maximum begyullad körülötte és egy idő után kilökődik.
Nem egészen értem a kérdést. Miért nem kérdezték meg a dokit, aki oltotta, ha nem volt egyértelmű valami? Amúgy általában (!!) négy alapoltás van (Parvo, szopornyica, májgyulladás, leptosporózis, stb.) és az ötödik a veszettség elleni. Szerintem csak valamit félreérthettek.
Álvemhes vagy rossz szokás? Lány kutya? Mennyi idős? Iskolába jártak vele? Régen miket, mikkel játszott? Ha ez fokozódó agresszió jele, akkor annak hátterében sokféle probléma, betegség lehet. Szóval nem tudok jobbat válaszolni, mint irány az állatorvos a kutyával együtt!