1731. A Zöld Zebra újabb tavaszi ivartalanítási akciót szervez
Legyél Te is felelős állattartó, hozd el kedvenced! Az ivartalanítás akció 2010.03.15-től 2010.04.30-ig tart.
Legyél Te is felelős állattartó, hozd el kedvenced! Az ivartalanítás akció 2010.03.15-től 2010.04.30-ig tart.
Hosszas előkészületek után költöztek be a Németországból és Hollandiából érkezett új lakók a Veszprémi Állatkert csimpánzházába.
Időpont: 2010. március 27-28. Helyszín: Lurdy Ház – Budapes, IX. Kerület, Könyves Kálmán krt. 12-14., Kiállítás- és Vásárcentrum, 1. emelet
Háziállataink többnyire velünk azonos, vagy a miénkhez nagyon hasonló környezetben élnek, ezért szervezetükre ugyanazok a külső tényezők hatnak, mint gazdáikra. Nem csoda tehát, hogy betegségeik is sokban hasonlítanak egymásra. Egyre gyakrabban lehetnek például allergiásak is.
Az apró sárgolyókból építkező fecskék költését az építőanyag hiánya és a régi fészkek megrongálódása, eltűnése nagyon megnehezíti. Még elképzelni is nehéz, hogy milyen komoly fáradalmakat jelenthet a fészeképítés ezeknek a különleges életmódot folytató madaraknak. Költésüket műfészkek kihelyezésével segíthetjük
A folyamatot nemigen lehet megállítani. Inkább azt javasolnám, hogy mutassák meg állatorvosnak, mert gyakran szükséges ilyenkor egy komplett "szájrendbetétel", amikor eltávolítjuk a fogköveket, kezeljük az ínygyulladást és esetleg kihúzzuk a már teljesen rossz és csak fájdalmas rágást okozó fogakat. A macskák egyébként akár még fog nélkül is tökéletesen tudnak táplálkozni.
A kérdés jó. De a választ nem tudom. Látni kellene, mi van az adott helyen, amit lát vagy érez a malac. :)
A madarakon a legtöbb esetben nem látszanak a sérülések, de a macska a fogaival, karmaival komoly belső sérüléseket okoz a kismadárnak. Előfordul, hogy összeroppantja a madarat, és az még él néhány órát és csak utána pusztul el.
Valószínűleg beteg. Lehet, hogy öreg is. Mindenképpen állatorvoshoz vinném.
Ebben a nagy melegben sokszor pihegnek a madarak (lihegés). Javaslom, hogy langyos vizes permettel kényeztesse a madarait, vagy egy fürdőtálat tegyen be a kalitkájukba. Ha a lihegés folytatódik, forduljon állatorvoshoz. A karomvágást egy körömvágó csipesszel házilag is meg tudja oldani. Vigyázzon, hogy az erek előtt vágja le a madár körmét. Ha vérezne, akkor egy szappanon húzza végig a vérző körmöt, a szappan elállítja a vérzést és fertőtlenít is (állatorvosok is használják ezt a módszert). Dr. Beregi Attilát ajánlanám, telefon: 06-20-9549-793.