1731. A Zöld Zebra újabb tavaszi ivartalanítási akciót szervez
Legyél Te is felelős állattartó, hozd el kedvenced! Az ivartalanítás akció 2010.03.15-től 2010.04.30-ig tart.
Legyél Te is felelős állattartó, hozd el kedvenced! Az ivartalanítás akció 2010.03.15-től 2010.04.30-ig tart.
Hosszas előkészületek után költöztek be a Németországból és Hollandiából érkezett új lakók a Veszprémi Állatkert csimpánzházába.
Időpont: 2010. március 27-28. Helyszín: Lurdy Ház – Budapes, IX. Kerület, Könyves Kálmán krt. 12-14., Kiállítás- és Vásárcentrum, 1. emelet
Háziállataink többnyire velünk azonos, vagy a miénkhez nagyon hasonló környezetben élnek, ezért szervezetükre ugyanazok a külső tényezők hatnak, mint gazdáikra. Nem csoda tehát, hogy betegségeik is sokban hasonlítanak egymásra. Egyre gyakrabban lehetnek például allergiásak is.
Az apró sárgolyókból építkező fecskék költését az építőanyag hiánya és a régi fészkek megrongálódása, eltűnése nagyon megnehezíti. Még elképzelni is nehéz, hogy milyen komoly fáradalmakat jelenthet a fészeképítés ezeknek a különleges életmódot folytató madaraknak. Költésüket műfészkek kihelyezésével segíthetjük
Elviekben a két állatot együtt lehet tartani, de hogy ténylegesen megbarátkoznak-e egymással, az akkor derül ki, ha összeeresztik őket. Érdemes két nősténnyel próbálkozni, ők nem annyira harciasak. Amennyiben a két állat nem jön ki egymással, akkor kergetni és harapdálni fogják egymást. Ha ezt észleli a gazdi, külön kell őket választani!
A nyuszi szemgyulladását sok minden okozhatja, ezért először is ki kell deríteni a kórokot. Javasolnék egy tamponmintavételt a szem váladékából, megállapítani, milyen baktérium, vagy más kórokozó a tettes. Meg kellene vizsgálni a szaruhártyát, hogy a fekély valóban gyógyult-e, illetve a fogazatát is, mert sokszor egy fogtályog következetes szemgyulladást okoz. Szemcseppre mindenféleképpen szükség van, mégpedig szteroidmentesre, pl. Brulamycin szemcseppre.
Először is nagyon sajnálom, ami a kis állattal történt. A tünetek alapján valószínűleg szökésekor mechanikai sérülést szenvedett a degu. Leeshetett valahonnan, nagy nyomás érhette a mellkasát, mivel a véres, habos orrváladék megjelenése mindig tüdővérzéskor jelentkezik. Sajnos ilyenkor már menthetetlenek az állatok. Gyakoriak a hasonló balesetek, ráadásul a deguk különösen érzékenyek.
Feltétlenül meg kellene mutatnia állatorvosnak az állatkát, hiszen nagyon sok minden okozhatta az elváltozást, pl. szúrt seb begyulladhatott, anyagcserezavar tünetei is így kezdődnek.
Az aranyhörcsögök nagyon érzékenyek a környezet hőmérsékletére, ezért előfordulhat, ha hűvösebb van, akkor lecsökken az anyagcseréje, és lelassul. Azonban ezek a tünetek utalhatnak betegségre is, ezért meg kellene mutatni állatorvosnak! Addig is tartsák szobahőmérsékleten, és ne érje huzat!