1731. A Zöld Zebra újabb tavaszi ivartalanítási akciót szervez
Legyél Te is felelős állattartó, hozd el kedvenced! Az ivartalanítás akció 2010.03.15-től 2010.04.30-ig tart.
Legyél Te is felelős állattartó, hozd el kedvenced! Az ivartalanítás akció 2010.03.15-től 2010.04.30-ig tart.
Hosszas előkészületek után költöztek be a Németországból és Hollandiából érkezett új lakók a Veszprémi Állatkert csimpánzházába.
Időpont: 2010. március 27-28. Helyszín: Lurdy Ház – Budapes, IX. Kerület, Könyves Kálmán krt. 12-14., Kiállítás- és Vásárcentrum, 1. emelet
Háziállataink többnyire velünk azonos, vagy a miénkhez nagyon hasonló környezetben élnek, ezért szervezetükre ugyanazok a külső tényezők hatnak, mint gazdáikra. Nem csoda tehát, hogy betegségeik is sokban hasonlítanak egymásra. Egyre gyakrabban lehetnek például allergiásak is.
Az apró sárgolyókból építkező fecskék költését az építőanyag hiánya és a régi fészkek megrongálódása, eltűnése nagyon megnehezíti. Még elképzelni is nehéz, hogy milyen komoly fáradalmakat jelenthet a fészeképítés ezeknek a különleges életmódot folytató madaraknak. Költésüket műfészkek kihelyezésével segíthetjük
Lehet bolhás, lehet allergiás, lehet tele a bűzmirigye, de lehet még millió más oka. Most hogy már "tiszta seb " talán ideje állatorvoshoz fordulni.
Nem gondolom, hogy a jelenség valamint az Ön és a kutya egész napos együttléte között szoros összefüggés lehetne. Lehetőleg minél később vigye ki, játsszon vele intenzíven, hagyja sokat szimatolni hogy jól lefáradjon. Tegye neki a folyosót lehetőleg minél kényelmesebbé, a pihenőhelyére pedig tegyen egy Ön által viselt, kidobásra itélt ruhadarabot, amely intenzíven tartalmazza az Ön illatanyagait.
Kedves Zsófi! Vigye vissza a cicát állatorvosához,és kérjen további vizsgálatokat. Egy vérvétel mindenképpen ajánlott. Laborvizsgálattal lehet diagnosztizálni többek között a veleszületett vírusos betegségeket. Ilyenek a leukózis, a macska AIDS és a fertőző has-és mellhártyagyulladás.
Ha valóban szeretne megszabadulni a bolháktól, valamennyi a családban élő állatot egyszerre és folyamatosan kezelni kell több hónapon át.. (az esetleg a családban élő macskákat is!) Számtalan készítmény van forgalomban, legjobb ha megkérdezi állatorvosát, melyik éppen elérhető. A készítmény kiválasztásánál lényeges a kiskutyák kora ! Én ilyen fiatal állatoknál a Frontline sprayt szoktam javasolni, mert könnyen és pontosan adagolható mind a kölyköknek, mind az anyának, mind az esetleg a családban élő többi állatnak. Macskáknak is. Vissza a kategória többi kérdéséhez » Vissza a többi kérdéshez »
Megnyugtatom, az influenzavírusok macskákat (és kutyákat) nem jelentenek veszélyt.