1731. A Zöld Zebra újabb tavaszi ivartalanítási akciót szervez
Legyél Te is felelős állattartó, hozd el kedvenced! Az ivartalanítás akció 2010.03.15-től 2010.04.30-ig tart.
Legyél Te is felelős állattartó, hozd el kedvenced! Az ivartalanítás akció 2010.03.15-től 2010.04.30-ig tart.
Hosszas előkészületek után költöztek be a Németországból és Hollandiából érkezett új lakók a Veszprémi Állatkert csimpánzházába.
Időpont: 2010. március 27-28. Helyszín: Lurdy Ház – Budapes, IX. Kerület, Könyves Kálmán krt. 12-14., Kiállítás- és Vásárcentrum, 1. emelet
Háziállataink többnyire velünk azonos, vagy a miénkhez nagyon hasonló környezetben élnek, ezért szervezetükre ugyanazok a külső tényezők hatnak, mint gazdáikra. Nem csoda tehát, hogy betegségeik is sokban hasonlítanak egymásra. Egyre gyakrabban lehetnek például allergiásak is.
Az apró sárgolyókból építkező fecskék költését az építőanyag hiánya és a régi fészkek megrongálódása, eltűnése nagyon megnehezíti. Még elképzelni is nehéz, hogy milyen komoly fáradalmakat jelenthet a fészeképítés ezeknek a különleges életmódot folytató madaraknak. Költésüket műfészkek kihelyezésével segíthetjük
Mindenképpen vigye állatorvoshoz! Valószínűleg szájüregi probléma okozza.
A szoptatás alatt megnövekszik az állatok energia felhasználása, mivel sok sok tejet kell termelniük. Nyugodtan adhat 1,5-2x annyi tápot, mint eddig, és a széna továbbra is korlátlanul álljon a rendelkezésére. A nyuszik ivóvízszükséglete is megnövekszik ilyenkor, így ajánlatos arra is oda figyelni. Sok sikert a kis nyuszikhoz!
A vázolt tüneteket többféle betegség is okozhatja. Csak néhány ezek közül: - Kandúrok rivalizálása során gyakran ejtenek sebeket egymáson, és ezek rendszerint bőrgyulladást okoznak sebekkel, tályogokkal, pörkökkel - Mivel a kandúrok nagy területet járnak be, és sok kóbor macskával van lehetőségük találkozni, akár rühösség is lehet a háttérben. - A "bűzmirigyek" megbetegedése gyakran ekcémás, pörkös bőrgyulladást is okozhat - Cukorbetegség is járhat bőrgyulladással stb. stb. Mielőbb állatorvoshoz kellene fordulni.
Az nem valószínű, hogy e miatt el fog pusztulni. Jobb párban tartani őket, de nem egyformán reagálnak az egyedüllétre. Amelyik nagyon egyedül érzi magát, azon látszik. Főleg a gazdája veszi észre azonnal, hogy egész másképp viselkedik mint amikor párban voltak.
Rövidebb-hosszabb ideig műkönnyel (van humán és állatgyógyászati készítmény is) kiválthatja a "méreg drága" Optimmunet. Azért nem árt, ha konzultál a kezelő állatorvosával is, mert az eset súlyosságától, milyenségétől sok minden függ. Így pl. antibiotikum és szteroid adására is szükség lehet.