1731. A Zöld Zebra újabb tavaszi ivartalanítási akciót szervez
Legyél Te is felelős állattartó, hozd el kedvenced! Az ivartalanítás akció 2010.03.15-től 2010.04.30-ig tart.
Legyél Te is felelős állattartó, hozd el kedvenced! Az ivartalanítás akció 2010.03.15-től 2010.04.30-ig tart.
Hosszas előkészületek után költöztek be a Németországból és Hollandiából érkezett új lakók a Veszprémi Állatkert csimpánzházába.
Időpont: 2010. március 27-28. Helyszín: Lurdy Ház – Budapes, IX. Kerület, Könyves Kálmán krt. 12-14., Kiállítás- és Vásárcentrum, 1. emelet
Háziállataink többnyire velünk azonos, vagy a miénkhez nagyon hasonló környezetben élnek, ezért szervezetükre ugyanazok a külső tényezők hatnak, mint gazdáikra. Nem csoda tehát, hogy betegségeik is sokban hasonlítanak egymásra. Egyre gyakrabban lehetnek például allergiásak is.
Az apró sárgolyókból építkező fecskék költését az építőanyag hiánya és a régi fészkek megrongálódása, eltűnése nagyon megnehezíti. Még elképzelni is nehéz, hogy milyen komoly fáradalmakat jelenthet a fészeképítés ezeknek a különleges életmódot folytató madaraknak. Költésüket műfészkek kihelyezésével segíthetjük
Ha egy állat ennyi ideje állandóan hány, akkor annak azért komolyabb oka lehet, mint amit a kollégáim mondtak. Valószínűleg nem vizsgálták meg nagyon alaposan a kutyáját, pedig erre nagyon nagy szükség lenne. A hányás okának kiderítése nem egyszerű feladat, még az is lehet, hogy röntgenezni kell, vagy hasi ultrahangos vizsgálatot kell elvégeztetni. Miután itt van a nyakunkon a Karácsony, még ma keressen valahol olyan rendelőt, ahol hajlandóak az alapos kivizsgálását megcsinálni (vagy legalább elkezdeni)!
Ez az állapot a kalcium hiányos táplálás miatt alakult ki. Az ékszerteknősök számára az alábbi étrend a megfelelő: 90%-ban csontos kishal, kevés vízicsiga, felnőtt korban kaphat több vízinövényt is. Ennél a betegségnél a legfontosabb a megelőzés. Most már, hogy megpuhult a teknős páncélja, és nem is eszik, csak kalcium injekció adásával lehet helyrehozni, remélhetőleg még megmenthető. Sürgősen állatorvoshoz kell vinni, a szállításnál ilyen hidegben nagyon kell vigyázni, hogy meg ne fázzon a teknős. Például hűtőtáskában melegített jégakkuk között lehet szállítani.
Algaféle. Valószínűleg barna algáról van szó, bár egy kép sokat segíthetne. Új akváriumokban gyakran megjelenik, majd a biológiai egyensúly beálltával eltűnik, de több algaevőfaj is szívesen fogyasztja. Egyes esetekben a nem megfelelő megvilágítás (túl kevés/túl gyenge) okozza, azonban ennek módosítására csak akkor "tűnik el", ha tényleg ez és nem a víz kémiai összetétele okozta a megjelenését.
Nagyon sokat foglalkozni vele, tanítani, játszani és nevelni! Valamint nehezen elrágható, de emészthető dolgokat adni neki: marhacsont, préselt bőr, bikacsök, stb.
A vakarózásnak és a szőrhullásnak számtalan oka lehet. Ha korábban már kétszer is állapítottak meg szőrtüsző atka betegséget,akkor legvalószínűbben ismét ez fordul elő. A leírásból nem derül ki hogy az említett betegséget milyen módon diagnosztizálták és gyógykezelték,de az biztos hogy az hajlamos a kiújulásra. Valamilyen allergia is szóba jöhet. Laboratóriumi vizsgálattal mindkét betegség kimutatható.