1731. A Zöld Zebra újabb tavaszi ivartalanítási akciót szervez
Legyél Te is felelős állattartó, hozd el kedvenced! Az ivartalanítás akció 2010.03.15-től 2010.04.30-ig tart.
Legyél Te is felelős állattartó, hozd el kedvenced! Az ivartalanítás akció 2010.03.15-től 2010.04.30-ig tart.
Hosszas előkészületek után költöztek be a Németországból és Hollandiából érkezett új lakók a Veszprémi Állatkert csimpánzházába.
Időpont: 2010. március 27-28. Helyszín: Lurdy Ház – Budapes, IX. Kerület, Könyves Kálmán krt. 12-14., Kiállítás- és Vásárcentrum, 1. emelet
Háziállataink többnyire velünk azonos, vagy a miénkhez nagyon hasonló környezetben élnek, ezért szervezetükre ugyanazok a külső tényezők hatnak, mint gazdáikra. Nem csoda tehát, hogy betegségeik is sokban hasonlítanak egymásra. Egyre gyakrabban lehetnek például allergiásak is.
Az apró sárgolyókból építkező fecskék költését az építőanyag hiánya és a régi fészkek megrongálódása, eltűnése nagyon megnehezíti. Még elképzelni is nehéz, hogy milyen komoly fáradalmakat jelenthet a fészeképítés ezeknek a különleges életmódot folytató madaraknak. Költésüket műfészkek kihelyezésével segíthetjük
A kutya ezt azért csinálja, mert túlzott a szexuális dominanciája, vagy a domináns magatartásformák közül csak vagy főként ezt tudja érvényesíteni. (Feltehetőleg el van kényeztetve, és soha nem lett megbüntetve vagy más módon jelezve számára, hogy ez ´nemkívánatos viselkedés´ !) Megoldási lehetőségek: • ivartalanítás • az általános dominancia visszaszorítása • a szexuális dominancia elleni tréning • rangsorbeállítás Végül egy kérdés: miért hagyta ezt a viselkedését a kutyának már kb. 2 éve ?
Igen, az ivadékok színezete pedig változó lehet, a szülők genotípusától függően.
A karmosbékák fogságban viszonylag könnyen etethetők. Legtöbbször szinte mindent megesznek, amit találnak. Gyakori eleségek a következők: vörös szúnyoglárva, tubifex, kishalak, tücsök, viaszmoly lárva, lisztkukac, légy, stb. Az eleséget, lehetőség szerint, élő állapotban célszerű felkínálni. Érdemes inkább többször kevesebbet adni nekik, mintsem egyszerre nagy mennyiséget. Fontos figyelmet fordítani az eleségállat megfelelő méretére, valamint a békák vitamin és ásványi anyag ellátásra is!
A hányást egy ilyen idős kutyánál rendkívül sok minden okozhatja, ezért azt javaslom, hogy mielőbb keresse fel állatorvosát és ne bocsátkozzunk találgatásokba. Kellemes Ünnepeket Kívánok!
Valószínű, hogy a madárka a kora miatt került ilyen legyengült állapotba. Ivóvizébe "B" vitamint kellene oldani, ez némileg felerősítheti. Érdemes lenne Baytril, vagy más hasonló széles spektrumú antibiotikumos oldattal itatni. Külön "C" vitamin kiegészítésre nincs szükségük a papagájoknak, mivel azt képesek a szervezetükben szintetizálni. Ha váladékos megfázásos tüneteket nem mutat, akkor nem kísérleteznék Aspirinnel (főként, mivel nem tudom, miként reagálna a papagáj szervezete a szalicilre)