1731. A Zöld Zebra újabb tavaszi ivartalanítási akciót szervez
Legyél Te is felelős állattartó, hozd el kedvenced! Az ivartalanítás akció 2010.03.15-től 2010.04.30-ig tart.
Legyél Te is felelős állattartó, hozd el kedvenced! Az ivartalanítás akció 2010.03.15-től 2010.04.30-ig tart.
Hosszas előkészületek után költöztek be a Németországból és Hollandiából érkezett új lakók a Veszprémi Állatkert csimpánzházába.
Időpont: 2010. március 27-28. Helyszín: Lurdy Ház – Budapes, IX. Kerület, Könyves Kálmán krt. 12-14., Kiállítás- és Vásárcentrum, 1. emelet
Háziállataink többnyire velünk azonos, vagy a miénkhez nagyon hasonló környezetben élnek, ezért szervezetükre ugyanazok a külső tényezők hatnak, mint gazdáikra. Nem csoda tehát, hogy betegségeik is sokban hasonlítanak egymásra. Egyre gyakrabban lehetnek például allergiásak is.
Az apró sárgolyókból építkező fecskék költését az építőanyag hiánya és a régi fészkek megrongálódása, eltűnése nagyon megnehezíti. Még elképzelni is nehéz, hogy milyen komoly fáradalmakat jelenthet a fészeképítés ezeknek a különleges életmódot folytató madaraknak. Költésüket műfészkek kihelyezésével segíthetjük
A leírtak arra utalnak, hogy itt komolyabb betegség állhat a háttérben, de a ránézés, és a "gondolom" szintjén lévő találgatások itt nem elegendőek a baj okának kiderítéséhez. Csak egyet tudok ajánlani, mégpedig azt, hogy mielőbb keressenek egy olyan állatorvost (rendelőt), ahol nagyon alaposan megvizsgálják, összeszedik, hogy a leletek alapján milyen betegségek jöhetnek szóba, és ennek alapján elindulnak. Máshogy ez nem fog menni!
Kedves Emoca ! A leírása alapján egy lassan progrediáló betegségről lehet szó. A tünetek alapján szemészeti vagy központi idegrendszeri betegsége lehet a kutyusának, vagy egyszerre mindkettő. Az első lépésben mindenképpen egy szemészeti vizsgálatra van szükség , hogy a szem betegségét kizárja vagy megerősítse a szakember. A néhány percig tartó zavart tudatállapot, a bizarr mozgáskombinációval kísérve, fokális epilepsziás roham lehetőségét is felveti. A szemészeti-, ideggyógyászati- és vérlelet birtokában már könnyebb a diagnózisig eljutni. Üdvözlettel: dr Kiss Gabriella
Üdvözlöm! Az epulis egy összefoglaló elnevezés, ránézésre nem lehet megállapítani, hogy jó, vagy rosszindulatú-e, csak citológiai vagy szövettani vizsgálattal. Én is inkább azt javasolnám, hogy kerüljön eltávolításra, mert amennyiben rosszindulatú, vagy növekedésnek indul, később csak nehezebb lesz eltávolítani. Amennyiben az altatás előtti vizsgálatok (vérvizsgálat és esetleg kardiológiai vizsgálat) alapján a kutyája egészséges, úgy megfelelő altatási techinka mellett (inhalációs altatás, folyamatos monitorizálás) biztonságosan altatható az Ön kutyájánál még jóval idősebb állat is.
A probléma nem valószínű, hogy összefügg az oltással, úgyhogy feltétlen keresse fel az állatorvos kollegát!
A széklet minősége (állaga) jelentős mértékben függ a takarmány (eleség) minőségétől, beltartalmától, állagától. Fiatal állatok esetében, amikor az emésztőrendszer még nem alkalmas mindenféle eleség problémamentes feldolgozására, ez fokozottan igaz. Ha felveszik a kapcsolatot a kezelő állatorvossal, és megbeszélik az állat étrendjét, minden bizonnyal megoldást fognak találni a problémára.