1731. A Zöld Zebra újabb tavaszi ivartalanítási akciót szervez
Legyél Te is felelős állattartó, hozd el kedvenced! Az ivartalanítás akció 2010.03.15-től 2010.04.30-ig tart.
Legyél Te is felelős állattartó, hozd el kedvenced! Az ivartalanítás akció 2010.03.15-től 2010.04.30-ig tart.
Hosszas előkészületek után költöztek be a Németországból és Hollandiából érkezett új lakók a Veszprémi Állatkert csimpánzházába.
Időpont: 2010. március 27-28. Helyszín: Lurdy Ház – Budapes, IX. Kerület, Könyves Kálmán krt. 12-14., Kiállítás- és Vásárcentrum, 1. emelet
Háziállataink többnyire velünk azonos, vagy a miénkhez nagyon hasonló környezetben élnek, ezért szervezetükre ugyanazok a külső tényezők hatnak, mint gazdáikra. Nem csoda tehát, hogy betegségeik is sokban hasonlítanak egymásra. Egyre gyakrabban lehetnek például allergiásak is.
Az apró sárgolyókból építkező fecskék költését az építőanyag hiánya és a régi fészkek megrongálódása, eltűnése nagyon megnehezíti. Még elképzelni is nehéz, hogy milyen komoly fáradalmakat jelenthet a fészeképítés ezeknek a különleges életmódot folytató madaraknak. Költésüket műfészkek kihelyezésével segíthetjük
Feltétlen egy kivizsgálást javasolnék, vigye állatorvoshoz kedvencét! Szükség lenne legalább egy tüdőröntgenre, de jó lenne egy bronchoscopiás vizsgálat is... Ezeknek ismeretében talán könnyebb lenne a megfelelő kezelés kiválasztása.
Üdvözlöm! Szerintem ez valami gomba, vagy baktérium fertőzés lehet. Azonnal specialista orvoshoz kell vinni, de addig is Betadine oldattal ecsetelje a sebeket!
Kedves Tamás! Én semmilyet! Gyógyszert ajánlani a kezelőorvosnak kell, mégpedig a kutya állapota, a betegség súlyossága, a jelenlegi egészségügyi státusza, és még sok egyéb tényező alapján. Ezt nem lehet helyettesíteni internetes tanácsadással, mert abból akár kooly baj is lehet. Nem beszélve arról, hogy az itt szóba jöhető gyógyszerek szinte mindegyike receptköteles, és a használatuk folyamatos állatorvosi felügyeletet igényel (bármikor kialakulhatnak mellékhatások). Úgyhogy, azt javaslom, keresse fel a kutya eddigi orvosát (pl. azt, aki megállapítota, hogy csípőizületi diszpláziája van), vagy ha ez nem lehetséges, akkor egy állatorvost, akiben megbízik.
Himlő esetében több egyed is fertőződött volna az eltelt időszakban. Ha ez nem következett be, úgy valóban egyedi elváltozásról lehet szó. Hogy ez most biztosan szemölcs-e, inkább személyesen, az állatorvosának kellene diagnosztizálni.
A kamilla csak tisztításra jó.A kötőhártya-gyulladás gyógykezelésére antibiotikumos szemcsepp vagy kenőcs alkalmas. Ezt állatorvos tudja felírni receptre a cica vizsgálata után.