1741. A leguán megérett a tojásrakásra
Leguánunk felnőtt. Két teljes éven át türelemmel gondoztuk, és most nagy örömmel látjuk munkánk gyümölcsét – egy egészséges, erős kifejlett állatot. Még néhány hónap, és hüllőnk képessé válik az utódnemzésre.
Leguánunk felnőtt. Két teljes éven át türelemmel gondoztuk, és most nagy örömmel látjuk munkánk gyümölcsét – egy egészséges, erős kifejlett állatot. Még néhány hónap, és hüllőnk képessé válik az utódnemzésre.
A leguánok tenyésztése nem annyira nehéz, viszont helyigényes. A szaporodó pár számára 3 m2-es, mintegy 2 m magas ketrecet kell felállítani, ahová faágakat és a fészekodút helyezzük el.
Az óriás madagaszkári sziszegő csótány (Gromphadorrhina portentosa) ismert és népszerű házikedvenc. Nevét a territóriumát és párját védő hím különös, sziszegő hangjáról kapta.
A hüllőket nem tartjuk túl eszes élőlényeknek, hiszen agyuk annyira kis helyet foglal el, hogy esetükben gondolkodási folyamatokról szó sem lehet. Vagy tévedünk?
Egy drótszőrű foxterrier kennel tulajdonosának már van némi tapasztalata abban, hogyan kell elsősegélyt nyújtani egy kígyó marta kutyáknak. Lássuk, mit szeretne megosztani velünk!
Ha nem javul 1-2 napon belül a szeme, mindenképpen vigyék állatorvoshoz, aki fel tud írni (vagy tud adni) antibiotikumos szemcseppet vagy szemkenőcsöt. Mindenképpen meg kell nézni azt is, hogy nem valami sérülés miatt gyulladt-e be a höri szeme!
Kedves Gazdi, el kellene vinni a kutyust állatorvoshoz, már nem fiatal, előfordulhat, hogy valami egészségügyi probléma (pl. ízületi fájdalmak) változtatta meg a visekedését. Szedálással megoldható a bélsár szőrzetről való eltávolítása, ezt is bízza az állatorvosra. üdvözlettel: háziállat.hu
Jézusom!!!! Azonnal vigyék állatorvoshoz, teljesen be van gyulladva a szeme. ha sokáig marad így, még megvakul. Valószínűleg macskanátha. Antibiotikumos kezelést igényel!!!!
Kedves Gazdi! A bőrgyulladás oka a nagy meleg miatt a hajlatokban kialakuló gennyes szőrtüszőgyulladás, impetigo. Kérem keresse fel állatorvosát, mert kezelést igényel. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
A legtöbb kifejlett kan kutya fitymájából (a hímvesszőt borító bőrről van szó) kisebb mennyiségű, áttetsző fehér vagy sárgásfehér váladék csöpög, ami általában normális jelenségnek mondható. Amikor azonban ez a csöpögés folyássá fokozódik és a váladék színe zöldessé, szaga pedig bűzössé válik, s a kutya folytonosan nyalogatja, gyakran vakarja, akkor ez már a hímvesszőgyulladás tünete. Amennyiben felhúzzuk a hímvesszőn a bőrt, azon sima csomók találhatók, felülete pedig abnormálisan vörös. Ilyen esetben ajánlatos megnézni: nem került-e valamilyen idegen test a hímvessző bőre alá. Ha igen, és azt eltávolítjuk, a probléma megoldódik. Az egyszerű hímvesszőgyulladást egyébként antibiotikumos oldattal vagy kenőccsel kezelhetjük. Tehát irány az állatorvos!