1741. A leguán megérett a tojásrakásra
Leguánunk felnőtt. Két teljes éven át türelemmel gondoztuk, és most nagy örömmel látjuk munkánk gyümölcsét – egy egészséges, erős kifejlett állatot. Még néhány hónap, és hüllőnk képessé válik az utódnemzésre.
Leguánunk felnőtt. Két teljes éven át türelemmel gondoztuk, és most nagy örömmel látjuk munkánk gyümölcsét – egy egészséges, erős kifejlett állatot. Még néhány hónap, és hüllőnk képessé válik az utódnemzésre.
A leguánok tenyésztése nem annyira nehéz, viszont helyigényes. A szaporodó pár számára 3 m2-es, mintegy 2 m magas ketrecet kell felállítani, ahová faágakat és a fészekodút helyezzük el.
Az óriás madagaszkári sziszegő csótány (Gromphadorrhina portentosa) ismert és népszerű házikedvenc. Nevét a territóriumát és párját védő hím különös, sziszegő hangjáról kapta.
A hüllőket nem tartjuk túl eszes élőlényeknek, hiszen agyuk annyira kis helyet foglal el, hogy esetükben gondolkodási folyamatokról szó sem lehet. Vagy tévedünk?
Egy drótszőrű foxterrier kennel tulajdonosának már van némi tapasztalata abban, hogyan kell elsősegélyt nyújtani egy kígyó marta kutyáknak. Lássuk, mit szeretne megosztani velünk!
Kedves Zsófi! A csepegtetést az orvosnak kellett volna mondania, hogy meddig kell végezni, hisz ő látta a sebet. Viszont ezek a sebek lassan gyógyulnak, a szőr még lassabban fog visszanőni a fejre- emiatt nem kell megijedni- azonban sok vitamindús zöldet kapjon a nyuszi, mert ezek a gyógyszeres kezelések nem tesznek jót.:(
Kedves Érdeklődő, gyakori kérdés, cikkünk van róla: http://www.haziallat.hu/madar/diszmadarak/madarfiokat-talaltam-mit-tegyek/5194/
A nemek pontos megkülönböztetése, még gyakorlott "akvarista szem" számára sem egyszerű feladat. Erre legideálisabb időpont maga az ívás. Ilyenkor könnyen megfigyelhető a nőstény tojócsöve, és a hím apró, kúphoz hasonló nemi szerve. A vitorláshal sok más sügérfajhoz hasonlóan pár választó. Az ivarérett, ívásra kész pár rendszerint kisajátítja magának az akvárium egyik felét, sarkát, ahol az ikrázásra kiszemelt helyet (nagyobb növény levele, lapos kő, vagy éppen az üvegfal) tisztogatják. Ilyenkor már ezt a területet erősen védik az akvárium többi lakójával, fajtársaikkal szemben.
Kedves gazdi, igen, az első pár nap kritikus. Bízzanak a kiskutyában és az orvosukban. Sajnos Önök nem tenyésztőnél voltak, hanem szaporítónál... oltott, féregtelenített, rendesen gondozott kiskutya nem lett volna parvos. Nehéz ellenük harcolni, de talán ők segíthetnek >> Az igazi tenyésztő...Manapság már itthon is egyre több tenyésztő ad útravalóként egy ún. kölyökcsomagot, amely a következőket tartalmazza: Adásvételi szerződés Mikrocsip beültetést igazoló okmány (EU előírások szerint) Állatútlevél (EU előírások szerint) Származási lap (törzskönyv), ebben leírják a kölyök felmenőinek kiállításokon elért eredményeit, egészségügyi adatait Oltási könyv, amelyben kéthetes koruktól folyamatosan vezetik az oltásokat, féregtelenítéseket Oltási terv, benne a soron következő oltások típusa, dátuma 1 csomag táp abból, amit a kölyök addig evett Etetési útmutató arról, hogy az adott tápból mennyi a napi mennyiség Nyakörv Etető- és itatótál Rongydarab az alom szagával, ami megkönnyíti az új gazdinál töltött első éjszakákat Teljes körű tanácsadás, támogatás, kapcsolattartás a gazdival Rettegett vírusok: parvo és szopornyica >>
Kedves Gazdi! A szőrhullás (nem betegség, hanem tünet) hátterében többféle ok is lehet. Meg kéne próbálni kideríteni (vizsgálatokkal), hogy mi ez az ok. Amennyiben a vélt ok kezelésére adott szer nem hat, tovább kell vizsgálni az esetet. A foltokban történő szőrhullás hátterében pl. akár bőrgyulladás vagy gombás megbetegedés is lehet. Mindenképpen ajánlott ilyenkor egy bőrkaparék- és szőr vizsgálat, de vérvizsgálatra is szükség lehet. Ez azért fontos, mert e nélkül csak találomra lehet megpróbálni kezelni, ami nem hiszem, hogy jó lenne. Ezért a vizsgálatért még akár messzebbre is érdmes elutazni vele, ha a lakóhelyük környékén nincs bőrgyógyászattal foglalkozó állatorvos (a legtöbbször bolhákra lesznek allergiásak a kutyák (a bolha nyálára), kialakult allergiát pedig a bolhátlanítás nem szünteti meg, akkor is kell az állatorvosi segítség) Őt ajánljuk: www.vetlabor.hu További infó: http://www.kisallatdoki.hu/hirek/cikkek/borgyogyaszati-megbetegedesek