1741. A leguán megérett a tojásrakásra
Leguánunk felnőtt. Két teljes éven át türelemmel gondoztuk, és most nagy örömmel látjuk munkánk gyümölcsét – egy egészséges, erős kifejlett állatot. Még néhány hónap, és hüllőnk képessé válik az utódnemzésre.
Leguánunk felnőtt. Két teljes éven át türelemmel gondoztuk, és most nagy örömmel látjuk munkánk gyümölcsét – egy egészséges, erős kifejlett állatot. Még néhány hónap, és hüllőnk képessé válik az utódnemzésre.
A leguánok tenyésztése nem annyira nehéz, viszont helyigényes. A szaporodó pár számára 3 m2-es, mintegy 2 m magas ketrecet kell felállítani, ahová faágakat és a fészekodút helyezzük el.
Az óriás madagaszkári sziszegő csótány (Gromphadorrhina portentosa) ismert és népszerű házikedvenc. Nevét a territóriumát és párját védő hím különös, sziszegő hangjáról kapta.
A hüllőket nem tartjuk túl eszes élőlényeknek, hiszen agyuk annyira kis helyet foglal el, hogy esetükben gondolkodási folyamatokról szó sem lehet. Vagy tévedünk?
Egy drótszőrű foxterrier kennel tulajdonosának már van némi tapasztalata abban, hogyan kell elsősegélyt nyújtani egy kígyó marta kutyáknak. Lássuk, mit szeretne megosztani velünk!
A leírásból sok minden kiderül, de vannak azért még tisztázatlan kérdések. 2 éves macskánál sok minden szóba jöhet már a háttérben. A legnagyobb baj szerintem jelenleg az, hogy még mindig nincs pontos diagnózis, és valójában nem tudni, hogy mi is a baja a cicájának. A megoldás csak az lehet, hogy el kell vinni egy olyan rendelőbe, ahol teljesen ki tudják vizsgálni (vérvétel laborra, vizelet vizsgálat, hasi ultrahang, stb...) Eközben persze közben folyamatosan kezelni is kell mindaddig tünetileg, amíg nem lesz oktani diagnózis. Azt, hogy meg fog-e gyógyulni, nem lehet megmondani.
A rózsaszín zákocska a hüvely nyálkahártyájának kitüremkedése lehet. Meg kellene mutatni állatorvosnak!
Kutyája és a hely kialakítása válogatja, … nincs egyetlen, minden helyzetre érvényes szabály. Mind a kettőnek vannak előnyei is és hátrányai is. - Ha az ágy mellett van, - kényelmesebben kezelhető az éjszaka folyamán, ha szükséges. - Ha nincs az ágy mellett, - nagyobb az esély arra, hogy hatékonyabban szokja meg a végleges helyet.
Szerintem nem depressziós a cicus. Többféle betegségnek is lehet tünete, amit Ön említett, általában a láztól szoktak szédelegni... Mindenképpen mutassa meg állatorvosnak!
Kedves Adrienn! Azt, hogy esetleg mi történt vele, csak ő tudná megmondani... Én traumás (ütés, húzdás, zúzódás) eredetűnek gondolom a problémát. Embereknek adható fájdalomcsillapítót ne adjon neki, viszont ha nem javulna vagy rosszabbodna állapota, feltétlen vigye állatorvoshoz!