1741. A leguán megérett a tojásrakásra
Leguánunk felnőtt. Két teljes éven át türelemmel gondoztuk, és most nagy örömmel látjuk munkánk gyümölcsét – egy egészséges, erős kifejlett állatot. Még néhány hónap, és hüllőnk képessé válik az utódnemzésre.
Leguánunk felnőtt. Két teljes éven át türelemmel gondoztuk, és most nagy örömmel látjuk munkánk gyümölcsét – egy egészséges, erős kifejlett állatot. Még néhány hónap, és hüllőnk képessé válik az utódnemzésre.
A leguánok tenyésztése nem annyira nehéz, viszont helyigényes. A szaporodó pár számára 3 m2-es, mintegy 2 m magas ketrecet kell felállítani, ahová faágakat és a fészekodút helyezzük el.
Az óriás madagaszkári sziszegő csótány (Gromphadorrhina portentosa) ismert és népszerű házikedvenc. Nevét a territóriumát és párját védő hím különös, sziszegő hangjáról kapta.
A hüllőket nem tartjuk túl eszes élőlényeknek, hiszen agyuk annyira kis helyet foglal el, hogy esetükben gondolkodási folyamatokról szó sem lehet. Vagy tévedünk?
Egy drótszőrű foxterrier kennel tulajdonosának már van némi tapasztalata abban, hogyan kell elsősegélyt nyújtani egy kígyó marta kutyáknak. Lássuk, mit szeretne megosztani velünk!
Hasznos infó lett volna a madarak fajának megemlítése. A törpepapagájoknál a fészekanyag hordásának állandó késztetése sűrűn okoz ilyen jelenséget, de más fajoknál is leginkább a fészekanyag nem megfelelő anyaga, mennyisége okoz hasonló problémát. Ritkábban előfordul fehérje, rost vagy ásványianyag hiány tüneteként is a tolltépés, ezek megfelelő mennyiségben álljanak rendelkezésre. A szükségletekről szakirodalmi leírásokban tájékozódhat. A madárban minél hosszabb idő óta rögzül a rossz szokás, annál kisebb az esély, hogy abbahagyja.
Kedves Gazdi! Pedig mindenképp jó lenne valahogy megoldani, hogy egy állatorvos is megvizsgálja a kutyát, mert ezeknek a tüneteknek a hátterében akár komoly probléma is meghúzódhat. Próbáljon meg ismerősöktől is érdeklődni, esetleg kérjen halasztott vagy részletfizetési lehetőséget a rendelőben.
Üdvözlöm ! A gyógyszer és a hőfok emelés szokott segíteni. Ha már így alakult, akkor sósavval fertőtlenítse ki az akváriumot, főzzön ki mindent. Az új betelepítés után egy hetet várjon és mehetnek a halak is bele!
Kedves Alexandra! Bocsánat, hogy visszakérdezek, de miből gondolja, hogyha eddig sok-sok vizsgálat után nem derült ki, hogy mi a baja a kutyájuknak, akkor itt látatlanban bárki felelősséggel véleményt vagy tanácsot tudna adni? Én biztosan nem mernék ilyesmire vállalkozni. Biztosan meg van az oka a betegségének, és talán előbb-utóbb kiderül ez is. További tanácsokat azoktól kell, hogy kérjen, akik eddig látták, vizsgálták a kutyájukat.
Elképzelhető, tapintással vizsgálható, diagnosztizálható. A betegség azonban műtéttel gyógyítható.