1741. A leguán megérett a tojásrakásra
Leguánunk felnőtt. Két teljes éven át türelemmel gondoztuk, és most nagy örömmel látjuk munkánk gyümölcsét – egy egészséges, erős kifejlett állatot. Még néhány hónap, és hüllőnk képessé válik az utódnemzésre.
Leguánunk felnőtt. Két teljes éven át türelemmel gondoztuk, és most nagy örömmel látjuk munkánk gyümölcsét – egy egészséges, erős kifejlett állatot. Még néhány hónap, és hüllőnk képessé válik az utódnemzésre.
A leguánok tenyésztése nem annyira nehéz, viszont helyigényes. A szaporodó pár számára 3 m2-es, mintegy 2 m magas ketrecet kell felállítani, ahová faágakat és a fészekodút helyezzük el.
Az óriás madagaszkári sziszegő csótány (Gromphadorrhina portentosa) ismert és népszerű házikedvenc. Nevét a territóriumát és párját védő hím különös, sziszegő hangjáról kapta.
A hüllőket nem tartjuk túl eszes élőlényeknek, hiszen agyuk annyira kis helyet foglal el, hogy esetükben gondolkodási folyamatokról szó sem lehet. Vagy tévedünk?
Egy drótszőrű foxterrier kennel tulajdonosának már van némi tapasztalata abban, hogyan kell elsősegélyt nyújtani egy kígyó marta kutyáknak. Lássuk, mit szeretne megosztani velünk!
Üdvözlöm! Előfordulhatnak színeltérések főleg ha friss a hely és amíg nem szokja meg addig ez előfordulhat. Viszont ha rövid időn belül nem múlik el, akkor javaslom hogy vigye el specialista orvoshoz, mert daganatos megbetegedésnél is ilyesmi tünetek jelentkezhetnek. 2-3 hét türelmi időt javaslok. Kaméleon a pácban A kaméleon (Chamaeleon) A-vitamin hiánya
A sebgyógyulási idő 8-10 nap ezután már kisebb a valószínűsége a szűkület kialakulásának.De sajnos nem kizárt.Megfelelő gyógytáp etetésével a húgykövesség kialakulása megelőzhető és ha nincs a továbbiakban húgykő és gyulladás akkor szűkület sem lesz.
Minfenképpen jó, ha társa van a cicának. Akár a kölyke is. De gondolja meg, hogy a többlet kiscicát el tudja- e jó helyre helyezni? Én inkább befogadnék egy már megszületett kicsi vagy fiatal lelencet. Oltott, ivartalanított állatok várnak gazdira számos menhelyen, alapítványnál.
Tisztelt Kérdező! Javaslom keressen a közelben szakrendelőt vagy állatkórházat, ott speciális ellátást fog kapni. A kérdés többi részére csak vizsgálat és részletes vérlabor lelet birtokában tudnék válaszolni. Tisztelettel, Dr. Puskás Gábor Kamarai specialista állatorvos Mályi Állatorvosi Rendelő
Javaslom, keresse fel az Állatorbostudományi Egyetem egzotikus szakrendélését. Központi szám: 06-1-478-4100 kérje a szakrendélését és érdeklődjön,kihez vehetné kisállatát.