1741. A leguán megérett a tojásrakásra
Leguánunk felnőtt. Két teljes éven át türelemmel gondoztuk, és most nagy örömmel látjuk munkánk gyümölcsét – egy egészséges, erős kifejlett állatot. Még néhány hónap, és hüllőnk képessé válik az utódnemzésre.
Leguánunk felnőtt. Két teljes éven át türelemmel gondoztuk, és most nagy örömmel látjuk munkánk gyümölcsét – egy egészséges, erős kifejlett állatot. Még néhány hónap, és hüllőnk képessé válik az utódnemzésre.
A leguánok tenyésztése nem annyira nehéz, viszont helyigényes. A szaporodó pár számára 3 m2-es, mintegy 2 m magas ketrecet kell felállítani, ahová faágakat és a fészekodút helyezzük el.
Az óriás madagaszkári sziszegő csótány (Gromphadorrhina portentosa) ismert és népszerű házikedvenc. Nevét a territóriumát és párját védő hím különös, sziszegő hangjáról kapta.
A hüllőket nem tartjuk túl eszes élőlényeknek, hiszen agyuk annyira kis helyet foglal el, hogy esetükben gondolkodási folyamatokról szó sem lehet. Vagy tévedünk?
Egy drótszőrű foxterrier kennel tulajdonosának már van némi tapasztalata abban, hogyan kell elsősegélyt nyújtani egy kígyó marta kutyáknak. Lássuk, mit szeretne megosztani velünk!
Sajnos elfelejtette megírni, hogy a kutyusa kan vagy szuka. Ha kan kutya, a szóba jöhető betegségek: prosztata megnagyobbodás, prosztata gyulladás, vérömléses húgyhólyag-gyulladás, esetleg véralvadási zavarok. Ha szuka kutya, húgyhólyag-gyulladás, húgykövesség, véralvadási zavarok. Bármilyen ivarú kutyáról van szó, a vérvizsgálatot elengedhetetlennek tartom, valamin a hasi ultrahang vizsgálatot is annak érdekében, hogy meg tudjuk állapítani a vérvizelés valódi okát. Ahhoz, hogy érdemben tudjak segíteni, sokkal több információ kellene a véres vizeleten kívül a kutya általános állapotáról is. Mindenképpen a fentiekben felsorolt belgyógyászati és laborvizsgálatok elvégeztetését javaslom a kutyusán.
Elsősorban valamilyen szervi elváltozásra lehet gyanakodni. Természetesen az életkorral járó változás vagy a cica környzetében a tartási körülményekben végbemenő változás is kiváltó oka lehet a viselkedés megváltozásának.
Az egyedül maradásra történő szoktatást valóban érdemes apró lépésekben, fokozatosan végezni. A határozott értékekkel való példák (pld. 10 perc) nem vall szakszerűségre, mert szinte kutyánként különböző lehet az ingerküszöb. Egyedül maradási probléma (szeparációs félelem) kialakulását a legjobb - megelőzni, de ha már a tünetek erre utalnak, akkor csak is több módszer együttes hatásával lehet eredményt elérni: • fajnak megfelelő tartási körülmények • szellemi és fizikai igények kielégítése • tanítás, szoktatás • terület leszűkítése • interaktív kutyajáték • étel eldugása • Bach-virág terápia • deszenzibilizáló tréning
Látatlanul nagyon nehéz véleményt mondani. Mindazonáltal, valószínűnek tűnik, hogy nem a német juhásszal történt "affér" nyomán alakultak ki a tünetek. Nincs kizárva, hogy gennyes bőrgyulladásos folyamatról van szó. Ilyenkor pattanásszerű gennygócok jelenthetnek meg a bőrön, körülöttük piros udvarral. Persze a leírtakhoz hasonló tünetek lehetnek akár bolhacsípés következményei is. Ugyancsak hasonló tüneteket okozhat a szőrrel ritkábban fedett területeken pl. a fenyőtűk szúrása, vagy más egyéb kontakt irritáció. Amennyiben az állat általános állapota, kedve, étvágya jó, amíg állatorvosnak meg tudják mutatni (mielőbb ajánlott), a foltok Betadine oldatos ecsetelése nem fog ártani. Ezzel egyidejűleg nem árt átnézni az állat szőrzetét bolhát keresve.
Igen. Forduljanak mihamarabb állatorvoshoz. Lehet pld. hüvelygyulladás vagy akár egy gennyes méhgyulladás is.