1741. A leguán megérett a tojásrakásra
Leguánunk felnőtt. Két teljes éven át türelemmel gondoztuk, és most nagy örömmel látjuk munkánk gyümölcsét – egy egészséges, erős kifejlett állatot. Még néhány hónap, és hüllőnk képessé válik az utódnemzésre.
Leguánunk felnőtt. Két teljes éven át türelemmel gondoztuk, és most nagy örömmel látjuk munkánk gyümölcsét – egy egészséges, erős kifejlett állatot. Még néhány hónap, és hüllőnk képessé válik az utódnemzésre.
A leguánok tenyésztése nem annyira nehéz, viszont helyigényes. A szaporodó pár számára 3 m2-es, mintegy 2 m magas ketrecet kell felállítani, ahová faágakat és a fészekodút helyezzük el.
Az óriás madagaszkári sziszegő csótány (Gromphadorrhina portentosa) ismert és népszerű házikedvenc. Nevét a territóriumát és párját védő hím különös, sziszegő hangjáról kapta.
A hüllőket nem tartjuk túl eszes élőlényeknek, hiszen agyuk annyira kis helyet foglal el, hogy esetükben gondolkodási folyamatokról szó sem lehet. Vagy tévedünk?
Egy drótszőrű foxterrier kennel tulajdonosának már van némi tapasztalata abban, hogyan kell elsősegélyt nyújtani egy kígyó marta kutyáknak. Lássuk, mit szeretne megosztani velünk!
Elég nagy már a teknősök szarukáváján lévő túlnövés, akadályozza őket az evésben, ezért állatorvoshoz kell őket vinni, aki majd levágja a túlnőtt részt. Érdemes olyan eleséget is adni a teknősöknek, amivel koptatják a szarukávát, például répát, uborkát, amikor pedig még nem nőtt ennyire túl a szarukáva, akkor le lehet reszelni. A salátalevél nem megfelelő táplálék a teknősök számára, főleg nem rendszeresen, magas a nitrát- , és alacsony a tápanyagtartalma. A görög teknősök táplálékának 90%-át alkossák vadon élő lágyszárú növények, például pitypang, lóhere. Ezeknek nagyon magas a kalciumtartalma, a teknősök a természetben is ezekkel táplálkoznak.
Kedves Bíborka! A meleg valóban nagy megterhelés mindenki számára, no de a bulldog sincs ám cukorból :-) . Azok a védekező mechanizmusok amelyek ellensúlyozzák a meleg hatását, bizony náluk is működnek. Ilyen a lihegés, a talppárnákon keresztül történő izzadás és az árnyék, vagy a hűs keresése. A lihegés, vagy az izzadás azaz a párolgás hőelvonással jár, ami hűti kedvenceinket. Természetesen nem a végsőkig, ezért ajánlom a következőket. Minden napszakban legyen a kutyáknak lehetőségük elvonulni egy hűvös árnyékos helyre. Nem kell őket oda bezárni, megtalálják ők azt. Kipróbálhatjuk, egy kisebb fajta kádba vizet eresztünk; lehet szívesen beleállnak hűtve ezzel is magukat. Sosem feledkezhetünk meg a friss vízről sem. Természetesen ez ne legyen ménkű hideg. Ilyen a kútvíz is!! Visszatérő probléma a kimelegedett kutyák túlságosan hideg vízzel itatása. Sajnos okoz gyulladást, de inkább csak a torokban. Szerencsére a tüdőgyulladás rendkívül ritka kutyákban, inkább vírusos betegség szövődményeként jelentkezik...
Kedves Gazdi! Nagyon dicséretes, hogy egy ilyen állapotban lévő kiskutyát magához vett. A fényképek alapján sajnos nem tudunk diagnózist felállítani/kezelési javaslatot adni. Nem vagyunk benne biztosak, hogy valóban szaruhártya átültetést javasoltak önnek, mivel Magyarországon az állatorvosi gyakorlatban tudomásunk szerint ilyet nem végeznek. Mindenesetre a szemei kezelését mielőbb el kell kezdeni. Megfelelő kezeléssel a szemek állapota sokat javítható. Javasoljuk, hogy látogasson el egy szemészeti szakrendelésre! Kutyájához sok örömet kívánunk: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
A két állatfaj között ebben a tekintetben lényegesek az eltérések. A macskák szinte (pár héten belül) azonnal ivarzanak a szülés után. A kutyák ivari működése ciklikus, így az ellés után a következő tüzelés nagyjából a szülést követő fél év múlva következik csak be, de ebben kutyától függően nagy egyedi eltérések lehetnek.
Kedves Banilla! A használt frekvenciától függően zavarhatja az állatokat ez a készülék, miközben az Internetes szakirodalom szerint a szúnyogok ellen nem hatékony, tehát nem ajánljuk a használatát.