1741. A leguán megérett a tojásrakásra
Leguánunk felnőtt. Két teljes éven át türelemmel gondoztuk, és most nagy örömmel látjuk munkánk gyümölcsét – egy egészséges, erős kifejlett állatot. Még néhány hónap, és hüllőnk képessé válik az utódnemzésre.
Leguánunk felnőtt. Két teljes éven át türelemmel gondoztuk, és most nagy örömmel látjuk munkánk gyümölcsét – egy egészséges, erős kifejlett állatot. Még néhány hónap, és hüllőnk képessé válik az utódnemzésre.
A leguánok tenyésztése nem annyira nehéz, viszont helyigényes. A szaporodó pár számára 3 m2-es, mintegy 2 m magas ketrecet kell felállítani, ahová faágakat és a fészekodút helyezzük el.
Az óriás madagaszkári sziszegő csótány (Gromphadorrhina portentosa) ismert és népszerű házikedvenc. Nevét a territóriumát és párját védő hím különös, sziszegő hangjáról kapta.
A hüllőket nem tartjuk túl eszes élőlényeknek, hiszen agyuk annyira kis helyet foglal el, hogy esetükben gondolkodási folyamatokról szó sem lehet. Vagy tévedünk?
Egy drótszőrű foxterrier kennel tulajdonosának már van némi tapasztalata abban, hogyan kell elsősegélyt nyújtani egy kígyó marta kutyáknak. Lássuk, mit szeretne megosztani velünk!
Ha a kollega ezt diagnosztizálta és a tünetek (izomsorvadás stb.) erre utalnak, akkor nagyon valószínű, hogy ez a probléma. Ha viszont nincs javulás, feltétlen javasolnék egy teljes vérlabor, és fogsorvizsgálatot az egyéb betegségek kizárására. Amennyiben ezek negatívak, akkor biztos, hogy rágóizomsorvadás okozza. A betegség tényleg nem gyógyítható, csak gyulladáscsökkentőkkel a tüneteket lehet enyhíteni, de a romlás nem megállítható...
Amnnyiben lát még bolhát, harmadik szert kell kérjen a kollégától, de gyakran előfordul kiskutyáknál, hogy többet vakaróznak mint a nagyok. A frontline spraynek 3 hónapos a hatása bolhák ellen, ha megfelelő volt a kezelés, hatásosnak kell, hogy legyen. Az ex-spotnak 28 napig tart a hatása. Általában 1,5-2 óra alatt szívódnak fel a bőrről és 2 napon belülelérika teljes hatóanyagkoncentrációt a bőrben. Ha a bolha az ágyba került és még nem petézatt le, a ktyán lévő irtószer megoldja a problémát. Üdv
Kedves Stefi! A kiscicákat anyjuktól két hónapos korban szokás elválasztani, így fokozatosan ideje lenne már leszoktatni a szopásról. Tehéntejet ne adjon neki, mivel azt a kiscica nem tudja megfelelően megemészteni. Ajánom, hogy etessen vele jó minőségű kölyöktápot. Sajnos a remegés/lihegés valószínűleg más okra vezethető vissza, ezért ajánljuk, keresse fel állatorvosát! Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Állatorvosnak meg kellene mutatni, mert sokféle betegségnek lehetnek ezek a tünetei. Bolhán kívül sok egyéb tényező is okozhatja a vakarózást pl. ekcéma vagy a bűzmirigy telítettsége A pontos kezeléshez mindeképp egy alapos vizsgálat szükséges Ugyanez igaz a szemre is
A "kiabálás" a hím nimfákra jellemzőbb, talán ez okoz idegi problémákat. A sok alvás a nagyon fiatal, az öreg és a beteg madár "tünete". A remegés idegrendszeri tünet. Szükséges lenne a biztos ivarmeghatározásuk. Táplálékukba vitaminkiegészítést (elsősorban a "B" vitamin) kellene beiktatni. A letakarás is okozhat stresszt, aminek lehet következménye a szárnyremegés.