1741. A leguán megérett a tojásrakásra
Leguánunk felnőtt. Két teljes éven át türelemmel gondoztuk, és most nagy örömmel látjuk munkánk gyümölcsét – egy egészséges, erős kifejlett állatot. Még néhány hónap, és hüllőnk képessé válik az utódnemzésre.
Leguánunk felnőtt. Két teljes éven át türelemmel gondoztuk, és most nagy örömmel látjuk munkánk gyümölcsét – egy egészséges, erős kifejlett állatot. Még néhány hónap, és hüllőnk képessé válik az utódnemzésre.
A leguánok tenyésztése nem annyira nehéz, viszont helyigényes. A szaporodó pár számára 3 m2-es, mintegy 2 m magas ketrecet kell felállítani, ahová faágakat és a fészekodút helyezzük el.
Az óriás madagaszkári sziszegő csótány (Gromphadorrhina portentosa) ismert és népszerű házikedvenc. Nevét a territóriumát és párját védő hím különös, sziszegő hangjáról kapta.
A hüllőket nem tartjuk túl eszes élőlényeknek, hiszen agyuk annyira kis helyet foglal el, hogy esetükben gondolkodási folyamatokról szó sem lehet. Vagy tévedünk?
Egy drótszőrű foxterrier kennel tulajdonosának már van némi tapasztalata abban, hogyan kell elsősegélyt nyújtani egy kígyó marta kutyáknak. Lássuk, mit szeretne megosztani velünk!
Nehéz konkrét választ adni olyan esetben, amikor a kérdés sem egyértelmű. A legfontosabb információ, ami hiányzik belőle, hogy pontosan milyen siklóról van szó? (tényleg elevenszülő vagy tojásokat rakott?, mivel táplálkozik? stb.). Sajnos ennek hiányában nem lehet megválaszolni a kérdést. Mindezek ellenére érdemes a kicsiket külön, egyesével elhelyezni, így biztos nem esik bántódásuk.
Ha nincs lehetősége a kanári hímet kanári tojóval párosítani,akkor az említett fajtákkal együtt tartható, sőt mindkét fajta több példányával is. Persze ehhez megfelelő mértetű kalit kell, hogy ne vesszenek össze a helyhiány miatt. A kanári eledel megfelel a pintyeknek is, bár azok kevésbé válogatnak, így némi kölessel lehet "hígítani" a keveréket.
Igen, lehet, hogy a közös ember/kutya falka megváltozott összetétele váltja ki a kutyából a leírt tünetet. De nem zárható ki más egyébb esetleges megváltozott körülmény vagy megtörtént esemény sem.
Szép is lenne, ha az oltóanyagok fertőzési veszélyt jelentenének a beoltott állat környezetében élő többire nézve! Úgyhogy ettől nem kell tartani! Más kérdés az, hogy nem igazán értem a kérdés felvetését? Ha 2 macskájukvan, csak az egyiket nem igazán van értelme oltani. Én vagy mindkettőt beoltanám, vagy egyiket sem. Ha nem járnak ki a cicák, a fertőződési esély minimális. Ha jelenleg mindkettő negatív teszt eredménnyel rendelkezik (ill. ha a kandúr tesztje is negatív lenne), ebben a szituációban a vakcinázás nem feltétlenül fontos. A FIP oltás egyébként nem szúrás, hanem egy orrba csepegtetetős folyadék. (A gyakorlati tapasztalatok szerint a legtöbb cica azonnal tüsszentéssel reagál,és ezért kérdéses lehet, vajon mennyire lesz hatásos az "oltás"? A gyártó szerint még így is megtapad annyi vírusrész a nyálkahártyán, hogy ez elegendő a hatás kifejtéséhez.)
Savanyított tejterméket lehet adni, ivóvizébe pedig elektrolitos vitaminkészítmény kiegészítést, deadelonetta végbélkúp adható pontos kezelést csak az ellátó állatorvos adhat vizsgálat után