1746. Hogyan szagtalanítsuk a macskaalmot?
Számtalan módszer létezik a macskák illemhelyének, alomtálcájának szagtalanítására.
Számtalan módszer létezik a macskák illemhelyének, alomtálcájának szagtalanítására.
Amikor beköszönt a nyári kánikula, amikor még a vékony pólóban is szenvedünk, akkor nyaláboljuk fel leguánunk, és irány a telek! Ezek ugyanis az állat sétáltatására legalkalmasabb napok.
A többi hüllőhöz hasonlóan időnként a leguán is levedli bőrét. A leguánok esetében a folyamat abban különbözik a többi hüllő, például a kígyók és gekkók vedlésétől, hogy nem egyszerre az egész testfelületen, hanem fokozatosan történik, és elég hosszú ideig tart.
A terráriumban tartott leguánokat három csoportra oszthatjuk: vadak, kezesek és szocializáltak. A vad leguán fogalma nem szorul magyarázatra: vadállat, mely teljesen kizárja életéből az emberrel való érintkezést.
Sokan elképednek a lakásban szabadon mászkáló leguán láttán. A szelíd hüllő nem zavar senkit, üde színfoltot varázsol jelenlétével otthonunkba.
Üdvözlöm! Feltétlen vigye a macskákat állatorvoshoz!! Antibiotikumos kezelésre van szükségük és megfelelő szemcseppre, hogy a másodlagos baktériumos fertőzést megelőzzék vagy gyógykezeljék. A macskanátha az esetek túlnyomó többségében gyógyítható. Oltani így valóban nem szabad, de feltétlen szükség van féregtelenítésre és immunrendszer erősítésre. A jó táplálás és a vitaminok, meg melegen tartás is szükséges. Olvass tovább! Macskanátha: Tények és tévhitek az egyik legveszélyesebb macskabetegségről
A hím feje és melle elsősorban sárga, míg a tojón alig találni sárga színt.A tojó homloka, feje teteje, pofa- és toroktájéka szürkéssárga, a fültájékon levõ folt kevésbé élénk, bóbitájában több a szürke.
Amennyiben elmúlt 5-6 hónapos, a szürke tojó, a lutínó valószínűleg hím. Biztosabbat a második vedlésükön túllévő madarak szárnyának fonákoldali tollazata alapján lehet mondani. Ha megvan az "ausztrálsáv" (minden egyes tollon egy sárga petty, ami egy, vagy több szabályos sort alkot) akkor tojó, ha hiányzik hím. Üdvözlettel:Rácz Sándorhttp://www.madarkert.hu/
Mivel nem vizsgáltam a kutyát, nem tudom, mi lehetett a kattogás. Ha fájdalomcsillapítóra javult az állapota, nem valószínű a szalag sérülése. Ha mégis erről lenne szó, idővel károsodik a térd ízület az állandó instabilitás miatt. Ha ugyanarra a lábára sántít, amire egy hónappal ezelőtt is, akkor javaslom az ortopédiai kivizsgálást.
A kismacskák ilyen módon térténő mesterséges felnevelése bizonytalan kimenetelű vállalkozás, ami sok esetben sajnos nem jár sikerrel. Bizonyára kialakult valami nem kívánatos betegség vagy állapot (pl. félrenyelte a tápszert), és ez okozza a bajokat. Állatorvoshoz kell elvinni, ott talán kiderül, lehet-e segíteni rajta, vagy sem?