1746. Hogyan szagtalanítsuk a macskaalmot?
Számtalan módszer létezik a macskák illemhelyének, alomtálcájának szagtalanítására.
Számtalan módszer létezik a macskák illemhelyének, alomtálcájának szagtalanítására.
Amikor beköszönt a nyári kánikula, amikor még a vékony pólóban is szenvedünk, akkor nyaláboljuk fel leguánunk, és irány a telek! Ezek ugyanis az állat sétáltatására legalkalmasabb napok.
A többi hüllőhöz hasonlóan időnként a leguán is levedli bőrét. A leguánok esetében a folyamat abban különbözik a többi hüllő, például a kígyók és gekkók vedlésétől, hogy nem egyszerre az egész testfelületen, hanem fokozatosan történik, és elég hosszú ideig tart.
A terráriumban tartott leguánokat három csoportra oszthatjuk: vadak, kezesek és szocializáltak. A vad leguán fogalma nem szorul magyarázatra: vadállat, mely teljesen kizárja életéből az emberrel való érintkezést.
Sokan elképednek a lakásban szabadon mászkáló leguán láttán. A szelíd hüllő nem zavar senkit, üde színfoltot varázsol jelenlétével otthonunkba.
KEdves Gazdi! Érdemes lenne elvinni a kutyát akkor egy másik állatorvoshoz, ultrahangra és minden egyéb vizsgálatra. Az álvemhesség komoly betegség, kezelni kell. Ha meg vemhes, akkor sem árt, ha ellenőrzik a kutya állapotát. Hogyan kezelhető az álvemhes kutya? >> Félrevezető ösztönök – álvemhesség >> 3 mód az álvemhes kutyánk gyógyítására >>
Lehet eleségváltás is okozó, ha az új magok eltérő minőségűek a régebbiektől, de lehet a tavaszi időszakkal (tenyészidény) együttjáró hormonális hatás következménye is, ami okozhat ideiglenes viselkedésváltozást is.
A korábban elkövetett alapvető hibákat csak rendkívül nehezen, vagy egyáltalán nem lehet kijavítani. Amiket tenni lehet: • a két kutya közötti hierarchikus falkarangsor kialakítása, beállítása • utólagos szocializációs tréning: fajtársakra • túlzott dominancia csökkentése • az egyik kutya ivartalanítása Ez rendkívül idő-, energia-, és pénz- igényes folyamat. E-mail tanácsadással ez nem működik ! Üdvözlettel: Stefan Siman
MIlyen teknős? Milyen idős? Milyen színű a pötty? Így látatlanban ennyi kérdés... vigye állatgorvoshoz! pl. hozzájuk: http://www.exopet.hu/
Kedves Gazdi! Szívesen segítenék, de sajnos az Ön által leírt információ nagyon kevés ahhoz, hogy ténylegesen hatékony kezelést / készítményt tudjak Önnek javasolni. Az Ön leveléből még az sem derül ki, hogy ez a hasmenés egy heveny (1-2 napja tartó), vagy krónikus (akár több hete is már fennálló) panasz. Arról nem is szólva, hogy a hasmenéses tüneteknek nagyon sok oka lehet. Azt javaslom, hogy a kutyus gyors gyógyulása érdekében mielőbb ki kellene deríteni, hogy ténylegesen milyen kiváltó tényező(k) áll(nak) a tünetek hátterében. Ehhez a feltétlenül szükséges (!) fizikai vizsgálaton túl valószínűleg egyéb műszeres vizsgálatok (labor, UH) is szükségesek lehetnek. Ha további kérdései lennének, nyugodtan hívjon: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos.