1746. Hogyan szagtalanítsuk a macskaalmot?
Számtalan módszer létezik a macskák illemhelyének, alomtálcájának szagtalanítására.
Számtalan módszer létezik a macskák illemhelyének, alomtálcájának szagtalanítására.
Amikor beköszönt a nyári kánikula, amikor még a vékony pólóban is szenvedünk, akkor nyaláboljuk fel leguánunk, és irány a telek! Ezek ugyanis az állat sétáltatására legalkalmasabb napok.
A többi hüllőhöz hasonlóan időnként a leguán is levedli bőrét. A leguánok esetében a folyamat abban különbözik a többi hüllő, például a kígyók és gekkók vedlésétől, hogy nem egyszerre az egész testfelületen, hanem fokozatosan történik, és elég hosszú ideig tart.
A terráriumban tartott leguánokat három csoportra oszthatjuk: vadak, kezesek és szocializáltak. A vad leguán fogalma nem szorul magyarázatra: vadállat, mely teljesen kizárja életéből az emberrel való érintkezést.
Sokan elképednek a lakásban szabadon mászkáló leguán láttán. A szelíd hüllő nem zavar senkit, üde színfoltot varázsol jelenlétével otthonunkba.
Biztos, hogy betegség. Talán allergiás alapon induló bőrgyulladás. Ilyenkor célszerű elvinni állatorvoshoz.
1. A tüzelés jelei: duzzadt péraajk és vércsöppek megjelenése. 2. Majd bemegy a házba, ha akar. Emiatt kár aggódni. :) Egy skót juhász nehezen fázik meg, még télen sem. Talán csak ha tartósan átázik a bundája. Nekünk komondorunk van és soha életében nem ment be a házába, csak játszadozási célból. 3. Macskáknál ritka az ellési komplikáció, általában szépen lezajlik magától. Bár a biológia útjai mindig kifürkészhetetlenek. Ha bármi problémát észlelnek, irány az állatorvos!
Remélem, nem. Amit lehet, valószínűleg megtettek. Előbb-utóbb úgyis utcára, kutyák közé kell mennie.
Az ékszerteknősök és általában a teknősök esetében érvényes az a szabály, hogy mindenáron kerülni kell a stresszt. A teknős természetes körülmények között fél minden nála nagyobb állattól, így az embertől is. Megfelelő szoktatással a félelem legyőzhető. Viszont ha túlságosan gyakran kerül teknősünk stresszhelyzetbe, az egyáltalán nem tesz neki jót!
1,5 évesen kicsit korai lehetett az ellés számára. Bár van kutya, amelyik felneveli a kölykeit 1 évesen is. Ilyen esetben, mint ami az Önök helyzete, a kicsiket mesterségesen kell felnevelni. Állatpatikákban és állateledel boltokban kölyökkutya felneveléséhez alkalmas tejpor beszerezhető.