1746. Hogyan szagtalanítsuk a macskaalmot?
Számtalan módszer létezik a macskák illemhelyének, alomtálcájának szagtalanítására.
Számtalan módszer létezik a macskák illemhelyének, alomtálcájának szagtalanítására.
Amikor beköszönt a nyári kánikula, amikor még a vékony pólóban is szenvedünk, akkor nyaláboljuk fel leguánunk, és irány a telek! Ezek ugyanis az állat sétáltatására legalkalmasabb napok.
A többi hüllőhöz hasonlóan időnként a leguán is levedli bőrét. A leguánok esetében a folyamat abban különbözik a többi hüllő, például a kígyók és gekkók vedlésétől, hogy nem egyszerre az egész testfelületen, hanem fokozatosan történik, és elég hosszú ideig tart.
A terráriumban tartott leguánokat három csoportra oszthatjuk: vadak, kezesek és szocializáltak. A vad leguán fogalma nem szorul magyarázatra: vadállat, mely teljesen kizárja életéből az emberrel való érintkezést.
Sokan elképednek a lakásban szabadon mászkáló leguán láttán. A szelíd hüllő nem zavar senkit, üde színfoltot varázsol jelenlétével otthonunkba.
A nimfapapagájok nemének megkülönböztetésében az alábbi eltérések segíthetnek: a hímek pofafoltja erősebb, élénkebb, a bóbitájukban több a sárga szín. Az egyensúlyzavarnak több oka lehet, javaslom, hogy keressenek fel egy állatorvost.
Speciális extra ötletem nincs. Együtt élő macskákat nehéz külön etetni. Vagy kezdettől fogva próbálni kell nevelni őket, hogy melyik tál kié! Vagy különzárva kell őket etetni, majd utána el kell venni a tálakat.
A nimfapapagájok megfelelő tartástechnológia mellett 15-20 évig is élhetnek.
Állatpatikában vagy állatorvosnál lehet kapni fürösztőszert! Ezzel alaposan le kell fürdetni!
A papagájok táplálásáról a http://www.bonapartemadar.hu weboldalon a Madarak táplálása menüpontban olvashat. Jobb, ha a madarat távol tartja a ceruzáktól!