1746. Hogyan szagtalanítsuk a macskaalmot?
Számtalan módszer létezik a macskák illemhelyének, alomtálcájának szagtalanítására.
Számtalan módszer létezik a macskák illemhelyének, alomtálcájának szagtalanítására.
Amikor beköszönt a nyári kánikula, amikor még a vékony pólóban is szenvedünk, akkor nyaláboljuk fel leguánunk, és irány a telek! Ezek ugyanis az állat sétáltatására legalkalmasabb napok.
A többi hüllőhöz hasonlóan időnként a leguán is levedli bőrét. A leguánok esetében a folyamat abban különbözik a többi hüllő, például a kígyók és gekkók vedlésétől, hogy nem egyszerre az egész testfelületen, hanem fokozatosan történik, és elég hosszú ideig tart.
A terráriumban tartott leguánokat három csoportra oszthatjuk: vadak, kezesek és szocializáltak. A vad leguán fogalma nem szorul magyarázatra: vadállat, mely teljesen kizárja életéből az emberrel való érintkezést.
Sokan elképednek a lakásban szabadon mászkáló leguán láttán. A szelíd hüllő nem zavar senkit, üde színfoltot varázsol jelenlétével otthonunkba.
Ebben illetékes hatósági állatorvossal kellene felvenni a kapcsolatot. Szerintem érdeklődje meg a fogadó repülőtéren!
Állatorvosi segítségre van szüksége kedvencének. Ha konzervatív megoldással (olaj, beöntés) nem indul meg a bélsárürítés, akkor altatásban kell elvégezni a beöntést, csak így oldható meg a székrekedés. Ha időben nem fordul orvoshoz, az komolyabb szövődményekhez, amely akár műtéthez is vezethet, A jövőben ne adjon csontot a kutyusának! Olvass tovább! így kezeld a kedvenced emésztési problémáit homeopátiával! Mit tegyünk, ha rossz a kutyánk emésztése?
Emésztési probléma, bélgyulladás lehet a háttérben. Antibiotikum kezelésre lenne szükség, amihez állatorvost kell felkeresnie.
Feltétlen állatorvoshoz kellene vinnie Kedvencét, ugyanis ez többféle megbetegedés is lehet (hólyaggyulladás, beidegzési zavar, húgykő, prosztata-probléma stb.)!
Az allergia nehezen kezelhető betegség. A hiposzenzibiláló oldatnak nem két hónap, hanem legalább fél-egy-év kell, hogy látható hatása legyen (első injekciók után egyébként általában erősödnek a tünetek), az sem feltétlen azt jelenti, hogy teljesen elmúlnak a panaszok, hanem, hogy kisebb/jelentősebb mértékben csökkennek (tapasztalat). A kúra során nem javallott kortikoszteroid inj. adása, úgyhogy vakaródzás esetén csak egyéb antiallergikumokat adhatók. A fülprobléma szintén az allergia miatt jelentkezik. Ha a hiposzenz,oldat nem válik be, akkor marad az egyéb alternatív terápia (homeopatia), vagy a tüneti kezelés (hosszúhatású szteroid, betametazon hatóa. inj.). A fülére szteroid/antibiotikum/antimikotikum kombinációs cseppet javasolnék (Surolan, Dexoryl stb.).