1746. Hogyan szagtalanítsuk a macskaalmot?
Számtalan módszer létezik a macskák illemhelyének, alomtálcájának szagtalanítására.
Számtalan módszer létezik a macskák illemhelyének, alomtálcájának szagtalanítására.
Amikor beköszönt a nyári kánikula, amikor még a vékony pólóban is szenvedünk, akkor nyaláboljuk fel leguánunk, és irány a telek! Ezek ugyanis az állat sétáltatására legalkalmasabb napok.
A többi hüllőhöz hasonlóan időnként a leguán is levedli bőrét. A leguánok esetében a folyamat abban különbözik a többi hüllő, például a kígyók és gekkók vedlésétől, hogy nem egyszerre az egész testfelületen, hanem fokozatosan történik, és elég hosszú ideig tart.
A terráriumban tartott leguánokat három csoportra oszthatjuk: vadak, kezesek és szocializáltak. A vad leguán fogalma nem szorul magyarázatra: vadállat, mely teljesen kizárja életéből az emberrel való érintkezést.
Sokan elképednek a lakásban szabadon mászkáló leguán láttán. A szelíd hüllő nem zavar senkit, üde színfoltot varázsol jelenlétével otthonunkba.
A leírtak arra utalnak, hogy itt komolyabb betegség állhat a háttérben, de a ránézés, és a "gondolom" szintjén lévő találgatások itt nem elegendőek a baj okának kiderítéséhez. Csak egyet tudok ajánlani, mégpedig azt, hogy mielőbb keressenek egy olyan állatorvost (rendelőt), ahol nagyon alaposan megvizsgálják, összeszedik, hogy a leletek alapján milyen betegségek jöhetnek szóba, és ennek alapján elindulnak. Máshogy ez nem fog menni!
Kedves Emoca ! A leírása alapján egy lassan progrediáló betegségről lehet szó. A tünetek alapján szemészeti vagy központi idegrendszeri betegsége lehet a kutyusának, vagy egyszerre mindkettő. Az első lépésben mindenképpen egy szemészeti vizsgálatra van szükség , hogy a szem betegségét kizárja vagy megerősítse a szakember. A néhány percig tartó zavart tudatállapot, a bizarr mozgáskombinációval kísérve, fokális epilepsziás roham lehetőségét is felveti. A szemészeti-, ideggyógyászati- és vérlelet birtokában már könnyebb a diagnózisig eljutni. Üdvözlettel: dr Kiss Gabriella
Üdvözlöm! Az epulis egy összefoglaló elnevezés, ránézésre nem lehet megállapítani, hogy jó, vagy rosszindulatú-e, csak citológiai vagy szövettani vizsgálattal. Én is inkább azt javasolnám, hogy kerüljön eltávolításra, mert amennyiben rosszindulatú, vagy növekedésnek indul, később csak nehezebb lesz eltávolítani. Amennyiben az altatás előtti vizsgálatok (vérvizsgálat és esetleg kardiológiai vizsgálat) alapján a kutyája egészséges, úgy megfelelő altatási techinka mellett (inhalációs altatás, folyamatos monitorizálás) biztonságosan altatható az Ön kutyájánál még jóval idősebb állat is.
A probléma nem valószínű, hogy összefügg az oltással, úgyhogy feltétlen keresse fel az állatorvos kollegát!
A széklet minősége (állaga) jelentős mértékben függ a takarmány (eleség) minőségétől, beltartalmától, állagától. Fiatal állatok esetében, amikor az emésztőrendszer még nem alkalmas mindenféle eleség problémamentes feldolgozására, ez fokozottan igaz. Ha felveszik a kapcsolatot a kezelő állatorvossal, és megbeszélik az állat étrendjét, minden bizonnyal megoldást fognak találni a problémára.