1746. Hogyan szagtalanítsuk a macskaalmot?
Számtalan módszer létezik a macskák illemhelyének, alomtálcájának szagtalanítására.
Számtalan módszer létezik a macskák illemhelyének, alomtálcájának szagtalanítására.
Amikor beköszönt a nyári kánikula, amikor még a vékony pólóban is szenvedünk, akkor nyaláboljuk fel leguánunk, és irány a telek! Ezek ugyanis az állat sétáltatására legalkalmasabb napok.
A többi hüllőhöz hasonlóan időnként a leguán is levedli bőrét. A leguánok esetében a folyamat abban különbözik a többi hüllő, például a kígyók és gekkók vedlésétől, hogy nem egyszerre az egész testfelületen, hanem fokozatosan történik, és elég hosszú ideig tart.
A terráriumban tartott leguánokat három csoportra oszthatjuk: vadak, kezesek és szocializáltak. A vad leguán fogalma nem szorul magyarázatra: vadállat, mely teljesen kizárja életéből az emberrel való érintkezést.
Sokan elképednek a lakásban szabadon mászkáló leguán láttán. A szelíd hüllő nem zavar senkit, üde színfoltot varázsol jelenlétével otthonunkba.
Ezt így sajnos nem lehet megítélni, ehhez pontosan tudni kellene, hogy mi is pontosan a bajok oka. Valószínűnek tartom, hogy a hányásnak és a szemtünetnek nincs összefüggése, de azért jobb egy vizsgálat!
Kedves Dia! Természetesen van mód ilyen esetben is az ún. szelíd gyógymódok alkalmazására. Ehhez azonban egy nagyon alapos állapotfelmérésre van szükség, amihez mindenképpen egy homeopata állatorvos segítségét kell kérnie. Leveléből nem derül ki, hogy hol van ez a daganatszerű képződmény a cicán, mekkora, ha kifakad, akkor mi ürül belőle, mióta áll fenn ez a probléma, stb. Sajnos úgy nem megy, hogy javasolok Önnek egy-két homeopátiás szert, így látatlanban! Ilyen esetben mindenképpen egyedileg, személyre szabottan kell a homeopátiás szereket és az egyéb kiegészítő terápiákat kiválasztani, hogy tényleg hatékony lehessen a kezelés. Ha szeretné, én is szívesen segítek (06 (20) 928-4425). Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea.
Kedves Érdeklődő! Először is a vitorláshalak nemét ivarérett korban lehet biztosan megállapítani... A növendék halaknak lehet reggel és este is adni, de nem szabad túlzásba vinni különben meghíznak, ennek következtében különféle szervi működészavarai lehetnek... Ha a körülmények adottak (a vitorláshalaknak minimum 100 literes akvárium az ideális, célszerű több egyedet tartani a csapathalakból a vitorláshal is csapathal - ill. pontyfélék, pontylazacok legtöbb faja stb., továbbá más fajta halakkal (ne legyenek fátyolúszójú egyedek környezetében)... Lehet egyedül van unatkozik, ill. a szűk hely miatt kicsit ideges, frusztrált (nem csak mi emberek lehetünk depisek) ezek miatt is odajöhet az akváriumhoz.... Semmiféleképpen ne kapjon több táplálékot! A vitorláshalnak megfelelő a szokásos mindenevő halaknak való eleség, de algatablettát külön nem igényel. Ha mindig éhes, lehet gyenge a számára felkínált táplálék minősége nincsenek meg benne a szükséges tápanyagok, ezért enne folyton. Ha mégis jó minőségű az eledele, akkor valószínű a fent említett problémák miatt lehetséges. Üdvözlettel Vasvári János Zsolt
A belső karom eltörött,el kell távolítani és a helyét lefertőtleníteni.Ezt persze jobb ha szakember végzi.
A törött lábujjakat gyufaszálakkal és leukoplaszttal lehet rögzíteni. Ha a rögzítés jó, akkor a törött csontok gyorsan összeforrnak. Vigyázni kell arra hogy ne legyen túl szoros a rögzítés, mert akkor nem jut elegendő vér a sérült területre és akár el is halhat a törött ujj.