1751. Készítsünk leguán fészket
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A nem fertőző betegségek nem megfelelő környezeti tényezők hatására alakulnak ki. Az akváriumi halak számára ez tényező elsősorban maga a víz.
A legfontosabb és legnehezebb az akváriumi halak tenyésztésben az optimális életkörülmények megteremtése az akváriumban található összes vízi szervezet számára. Az optimális környezeti feltétel sok tényezőn alapul: a víz gáz-és só tartalma, hőmérséklete, a növények mennyisége és fajösszetétele, világítás, a tápanyag mennyisége, minősége és típusa, a halak száma, stb.
Az akváriumi halfajok többsége melegvízi. Tartásukhoz az optimális vízhőmérséklet 18-27°C között ingadozhat. Nem szabad elfelejteni azt sem, hogy a halak hidegvérű állatok, és a testhőmérsékletük megegyezik a külső környezet, vagyis a víz hőmérsékletével.
A legtöbb akváriumi hal nagy mennyiségű oldott oxigént igényel, melynek mennyisége a víz kémiai összetételének egyik legfontosabb mutatója. Az oldott oxigén tartalma a vízben elengedhetetlen úgy a halak, mint minden más élőlény, vízinövény számára.
A szag nem normális, azt jelzi, hogy valami rohad a medencében, akár a talajban, akár a szűrőben, meg kellene keresni, hogy mi lehet... növény, elpusztult hal stb. ... Se baktopurt, se víztisztító tablettát ne használjon, csak kezdetnek egy, majd szükség esetén több 50%-os vízcserét... Ha a körülmények javulnak remélhetőleg a halak állapota is helyre áll.
Nem derül ki a kérdésből hogy mit eszik a cica, nehezen emészthető vagy túlságosan sok takarmány elfogyasztása után előfordulhat hogy a túlterhelt gyomor-bélcsatornát néhány napos koplalással tehermentesíti a szervezet. Habár nem írta meg a cica nemét sem,de ha nőstény a macska akkor talán az első ivarzását kísérő tüneteket észlelte.
A gyulladt szem tünetét okozhatta mechanikai sérülés is, ami antibiotikumos kenőccsel kezelendő, de valószínűbb baktérium, vagy chlamydia fertőzés(a lappangó fertőzés előjöhetett például kisebb megfázástól is). Diagnózis nélkül valamilyen Tetrán alapú antibiotikumot javasolnék ivóvízbe keverve, de érdemes lenne inkább felkeresni egy madarakhoz értő állatorvost a pontos betegség meghatározás végett. Az antibiotikum felíráshoz is szükséges állatorvos, kivéve talán az un. "kakasos port", vagyis Neo Te Sol készítményt, amit utoljára valamelyik takarmánybolt polcán láttam .
Kedves Gazdi! Elég sok információt közölt a kandúr cicájáról. A levele alapján étvágytalan, de nem tudom, hogy mióta, valamint azt sem, hogy az éjszakai tünetek mióta jelentkeztek. A patkányméreggel valóban nagyon vigyázni kell, de ez ritkán okoz idegrendszeri tüneteket. Mivel alvadásgátló hatású szerről van szó, a patkánymérgezésben szenvedő állatoknál is megszűnik a vér alvadása, ugyanúgy, mint a patkányoknál. Leggyakrabban az orr vérzik, vagy a fogíny, vagy a bélcsatornából jön a vér, de a tüdővérzés is nagyon gyakori. Ilyen jellegű tüneteket nem jelzett. Az Ön által leírt alvás közben látott mozgásjelenségek lehetnek élettani alvásjelenségek, ez az alvás stádium álmodási szakasza, igen heves mozgásjelenségekkel jár, de azt mindenképpen figyelembe kell venni, hogy léteznek olyan epilepsziás rohamtípusok, amelyek kizárólag a nappali vagy még inkább az éjszakai alvásban jelentkeznek heves mozgásjelenségekkel kísérve, és fel sem ébred rá a beteg. Mivel videó felvételt nincs lehetőségem megnézni ezekről a tünetekről, így egyelőre véleményezni sem tudom, hogy álmodik a cica, vagy éjszakai rohamai vannak. Ha esetleg videó felvételt tudna készíteni, akkor a kissgabriella@vipmail.hu e-mail címemre elküldheti. Üdvözlettel: Dr. Kiss Gabriella
A macskák fertőző bakteriális illetve vírusos betegségeire a kutyusok nem fogékonyak. Két probléma adódhat: játék közben a cica könnyen belekaphat a kutya szemébe, ezen kívül a belső és külső parazitákat könnyen átadhatják egymásnak. Ezért a cicát érdemes a kutyussal egy időben féreghajtani, és esetleg egy külső parazitaellenes kezelést is megejteni, még az új lakó érkezése előtt.