1751. Készítsünk leguán fészket
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A nem fertőző betegségek nem megfelelő környezeti tényezők hatására alakulnak ki. Az akváriumi halak számára ez tényező elsősorban maga a víz.
A legfontosabb és legnehezebb az akváriumi halak tenyésztésben az optimális életkörülmények megteremtése az akváriumban található összes vízi szervezet számára. Az optimális környezeti feltétel sok tényezőn alapul: a víz gáz-és só tartalma, hőmérséklete, a növények mennyisége és fajösszetétele, világítás, a tápanyag mennyisége, minősége és típusa, a halak száma, stb.
Az akváriumi halfajok többsége melegvízi. Tartásukhoz az optimális vízhőmérséklet 18-27°C között ingadozhat. Nem szabad elfelejteni azt sem, hogy a halak hidegvérű állatok, és a testhőmérsékletük megegyezik a külső környezet, vagyis a víz hőmérsékletével.
A legtöbb akváriumi hal nagy mennyiségű oldott oxigént igényel, melynek mennyisége a víz kémiai összetételének egyik legfontosabb mutatója. Az oldott oxigén tartalma a vízben elengedhetetlen úgy a halak, mint minden más élőlény, vízinövény számára.
Féreghajtást célszerű végezni
Én inkább azt ajánlanám, forduljon ezzel állatorvoshoz! Egyszerűnek látszik ugyan a feladat, de higgye el, nem annyira az a valóságban.
A sántaság hátterében sok ok állhat (csont, ízület, ín, ideg sérülés), mindenképp állatorvosi vizsgálatra lenne szükség, hogy pontosabb diagnózishoz lehessen jutni, hogy aztán kezelni is lehessen a bajt. Ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok
Kedves Angi! NIncs semmi baj evvel a vedléssel.:) Gondolom a csivava is lesz bolhátlanítva.:) Ha mégsem vagy valahogy mégis átvinné a nyuszira, ettől sem kell megijedni. Sajnos bolhát a nyuszi akár az előre csomagolt szénából is összeszedhet- tapasztalat. A szőrét ha szétfújod látszik, hogy egészséges, rózsaszín vagy fekete a bőre. Ha látsz benne apró mákszemekhez hasonló dolgot- mintha be lenne szórva- az a bolha ürüléke. Ha sokan vannak akkor már magát a bolhát is láthatod. A bolha ürülék sajátja, ha pici vizet csepegtetsz rá olyan mintha lila festék folyna belőle.- sok cica, kutya gazdi innen látja hogy a kedvence bolhás, mert a kádban ezek a kis fekete pöttyök színt eresztenek. A bolhásság pár nap alatt megszüntethető. Bolha irtó spray-vel kezeld le a nyuszit, majd a fekhelyét. Ilyenkor egy fürösztés sem árt a nyuszinak. Aztán egy hét múlva már fürdés nélkül meg kell ismételni a folyamatot. Így az újonnan kikelő bolhák is elpusztulnak. Szóval ha ilyen eset mégis előfordul- ritka- akkor sem kell megijedni.:) Semmi baj nem lesz belőle.... Szép Napot Gabi
Látatlanul nem tudok nyilatkozni, de azt gondolom nem kell vele foglalkozni. lehet hogy megégette... vigye el orvosához megmutatni. Üdv