1751. Készítsünk leguán fészket
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A nem fertőző betegségek nem megfelelő környezeti tényezők hatására alakulnak ki. Az akváriumi halak számára ez tényező elsősorban maga a víz.
A legfontosabb és legnehezebb az akváriumi halak tenyésztésben az optimális életkörülmények megteremtése az akváriumban található összes vízi szervezet számára. Az optimális környezeti feltétel sok tényezőn alapul: a víz gáz-és só tartalma, hőmérséklete, a növények mennyisége és fajösszetétele, világítás, a tápanyag mennyisége, minősége és típusa, a halak száma, stb.
Az akváriumi halfajok többsége melegvízi. Tartásukhoz az optimális vízhőmérséklet 18-27°C között ingadozhat. Nem szabad elfelejteni azt sem, hogy a halak hidegvérű állatok, és a testhőmérsékletük megegyezik a külső környezet, vagyis a víz hőmérsékletével.
A legtöbb akváriumi hal nagy mennyiségű oldott oxigént igényel, melynek mennyisége a víz kémiai összetételének egyik legfontosabb mutatója. Az oldott oxigén tartalma a vízben elengedhetetlen úgy a halak, mint minden más élőlény, vízinövény számára.
Kedves Gazdi! A pajzsmirígy alulműködés tünetei a lelassult anyagcsere, elhízás, aluszékonyság, szőrritkulás stb. Ezek nem nagyon illenek bele az Öb által leírtakba. A T4 nevű pajzsmirígyhormon egyszeri mérésének nincs diagnosztikai értéke. Ezt egyég hormonokkal kiegészítve (pl. TSH) és minden körülményt egybevetve mondható ki a hipotireosis (pm. alulműködés) diagnózisa. A kezelést is csak ez után kell elindítani. Az emésztési zavarokat nem valószínű, hogy ez okozná. Ennek számtalan egyéb oka lehet pl. hasnyálmirígy alulműködés, gyulladásos bélbetegség stb. Tehát én tovább vizsgáltatnám a kutyust az okok kiderédése végett. A vakaródzást egyébként allergia is okozhatja, de ennek is lehet jónéhány egyéb kiváltótényezője. A humán thyroxin nem ártalmas, de szerintem diagnózis hiányában egyenlőre fölöslegesnek tűnik. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Ketté kell választanod a problémát és ezzel együtt azok kezelését is külön megoldani: 1./ a kutya fél, bizonytalanná válik a fajtársaitól kapott ingerekre. Ezt kell megfelelő módszerekkel enyhíteni, csökkenteni. (szocializációs gyakorlatok, deszenzibilizáló tréning, Bach-virág terápia) 2./ Laza pórázon történő sétáltatás tanítása, tréningje (kondícionálás, klikker tréning, stb.) Ha az 1./ pontot sikerült megoldanod, csak akkor kezd el a 2./ pontot
Abrakot vissza kellene venni , fejést abbahagyni szeptember-októberben zajlik az ivarzás, bak alá tenni és befedeztetni. Ha van rá lehetőség legcélszerűbb együtt tartani ebben az időszakban A tejtermelés a gidanevelés velejárója Környékbeli tapasztalt juhászokhoz is lehet fordulni, biztos szívesen segítenek amiben lehetőségük van (ha kell állatorvost is biztos tudnak ajánlani)
Lehet hogy begyulladt valamelyik bűzmirigy.Az állatorvos meg tudja ezt állapítani és kezelni ha kell.
Kedves Érdeklődő! Eredetét tekintve elméletileg kibírnák, ahogyan a nyuszik is, gyakorlatilag nem vagyok ebben teljesen biztos. Nincs sem saját, sem ismerős tapasztalat, de ide vágó adatot sem ismerek, hogy valaki feltérképezte volna ezeket a körülményeket. Sajnos ebben a kérdésben nem tudok pontos tényekkel szolgálni. Üdvözlettel: Nitta