1751. Készítsünk leguán fészket
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A nem fertőző betegségek nem megfelelő környezeti tényezők hatására alakulnak ki. Az akváriumi halak számára ez tényező elsősorban maga a víz.
A legfontosabb és legnehezebb az akváriumi halak tenyésztésben az optimális életkörülmények megteremtése az akváriumban található összes vízi szervezet számára. Az optimális környezeti feltétel sok tényezőn alapul: a víz gáz-és só tartalma, hőmérséklete, a növények mennyisége és fajösszetétele, világítás, a tápanyag mennyisége, minősége és típusa, a halak száma, stb.
Az akváriumi halfajok többsége melegvízi. Tartásukhoz az optimális vízhőmérséklet 18-27°C között ingadozhat. Nem szabad elfelejteni azt sem, hogy a halak hidegvérű állatok, és a testhőmérsékletük megegyezik a külső környezet, vagyis a víz hőmérsékletével.
A legtöbb akváriumi hal nagy mennyiségű oldott oxigént igényel, melynek mennyisége a víz kémiai összetételének egyik legfontosabb mutatója. Az oldott oxigén tartalma a vízben elengedhetetlen úgy a halak, mint minden más élőlény, vízinövény számára.
A nyákos burokkal fedett lágyabb bélsár vastagbél hurutra utal. Ez gyakori dolog a kutyáknál, de csak ebből nehéz konkrétumot mondani, mert sokféle ok állhat a háttérben. De az is lehet, hogy semmi jelentősége nincsen. Indokolt lehet alapos bélsár laborvizsgálat, kórokozók keresése (kimutatása). És egy egyéb irányú alap labor sem ártana meg, csak amiatt, hogy tisztán lehessen látni, minden rendben megy-e? Egyébként pedig rengeteg múlik azokon az apróságokon, amit csak alapos kikérdezéssel és megbeszéléssel lehet tisztázni.
Üdvözlöm, Ha egy gekko farka elvékonyodik, ott biztosan valamilyen hosszan tartó folyamat zajlik a háttérben... Szerintem minél előbb el kéne vinni őt egy hüllőkkel foglalkozó állatorvoshoz, hogy megállapíthassa mi a probléma, és orvosolhassa is... Üdv-Éva
Kedves gazdi! Ne adja fel, sajnos vannak ilyen házikedvencek, akikkel foglakozni kell, hogy "kineveljük belőle" az agressziót. Az alábbi cikkek segíthetnek: http://www.haziallat.hu/allati-trendi/homeopatia-kedvenceinknek/az-agresszivitas-formai-kezelese-homeopatiaval/4232/ http://www.haziallat.hu/macska/viselkedes/macska-durva-jatek/5271/
Kedves Gazdi! Nem minden kutya egyforma -úgy ahogy az emberek sem. Az én kutyámat sem érdekli a labda, tényleg az van, hogy egyszerűen nem érdekli (nem muszáj, hogy legyen vele rossz élménye, csak egyszerűen nem érdekli). Nálunk a plüss játékokkal van úgy, hogy egy darabig érdekli, aztán nem.De van egy frizbink, amit imád. Hosszan el tud rajta rágódni.Ha valamelyik játék nem érdekli, egyszerűen próbálj meg olyanokat keresni, amik jobban lekötik, és akkor azzal tudtok játszani!
Amennyiben a kiskutya az elhullását követeően nem lett felboncoltatva, és nincs a boncolási eredményről megfelelő jegyzőkönyv a birtokukban, akkor esélytelen a kérdés, és nem szabad belemenni semmiféle további lépésbe. Nem tudják ugyanis semmivel sem bizonyítani azt, hogy valóban az volt a baja, amit a vizsgálatok alkalmával megállapítottak nála. Ahhoz ugyanis, hogy a tenyésztőt hibás teljesítés miatt bepereljék, önmagukban nem elegendőek a vizsgálati leletek. Boncolási jegyzőkönyv nélkül egy közepes ügyvéd is pillanatok alatt megnyeri a pert a tenyésztőnek, még akkor is, ha önöknek van igazuk, és akkor még a perköltségek is az önök nyakába szakadnak. Úgyhogy maradnak a tanulságok! Reklamálni a tenyésztőnél akkor kellett volna esélyes, amikor az első tüneteket észlelték. Ekkor lett volna lehetőség arra, hogy jelezzék neki, hogy az egészségesnek mondott kutya beteg, és veleszületett betegsége van, és ekkor kellett volna valami igénnyel fellépni vele szemben (árengedmény, visszavétel, másik kölyökre cserélés, stb).