1751. Készítsünk leguán fészket
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A nem fertőző betegségek nem megfelelő környezeti tényezők hatására alakulnak ki. Az akváriumi halak számára ez tényező elsősorban maga a víz.
A legfontosabb és legnehezebb az akváriumi halak tenyésztésben az optimális életkörülmények megteremtése az akváriumban található összes vízi szervezet számára. Az optimális környezeti feltétel sok tényezőn alapul: a víz gáz-és só tartalma, hőmérséklete, a növények mennyisége és fajösszetétele, világítás, a tápanyag mennyisége, minősége és típusa, a halak száma, stb.
Az akváriumi halfajok többsége melegvízi. Tartásukhoz az optimális vízhőmérséklet 18-27°C között ingadozhat. Nem szabad elfelejteni azt sem, hogy a halak hidegvérű állatok, és a testhőmérsékletük megegyezik a külső környezet, vagyis a víz hőmérsékletével.
A legtöbb akváriumi hal nagy mennyiségű oldott oxigént igényel, melynek mennyisége a víz kémiai összetételének egyik legfontosabb mutatója. Az oldott oxigén tartalma a vízben elengedhetetlen úgy a halak, mint minden más élőlény, vízinövény számára.
Igen, nyugodtan használja.
Oka lehet gombás fertőzés is, úgyhogy feltétlen keressen fel egy állatorvos kollegát...
Frontline vagy Effipro spray használható egészen pici cicákra is. Hatásaszintén 1 hónap. Azzal fújják le, majd később elhasználják a spot on készítményt.
A tünetek alapján kutyusodnak nagy valószínűséggel felületes bőrgyulladása (úgynevezett impetigó) van, ez elég gyakori fiatal (3-12 hónapos) kutyáknál. A kórokozó baktériumok az egészséges kutyák bőrén is megtalálhatóak, a betegség kialakulásához hajlamosító körülmények (bőr ellenálló képességének csökkenése, ektoparaziták, nem megfelelő táplálkozás, stb.) szükségesek. A felületes folyamat sokszor spontán gyógyul, elhanyagolt esetben a folyamat mélyre terjedhet ez súlyosbítja a betegséget. A sikeres terápia előfeltétele a hajlamosító tényezők kiküszöbölése.. Érdemes lenne megmutatni a kiskutyát állatorvosnak!
Kedves Lilla! A képen egy súlyos felfekvés látszik. A testet borító foltok biztosan más eredetűek. A kutyuskának szüksége van egy alapos kivizsgálásra (laboratóriumi vizsgálatok: hormonok, bőrkaparék), hogy megtudjuk mi a baja és mivel kezeljük,hogy meggyógyuljon. El kellene vinni éllatorvoshoz. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc