1751. Készítsünk leguán fészket
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A nem fertőző betegségek nem megfelelő környezeti tényezők hatására alakulnak ki. Az akváriumi halak számára ez tényező elsősorban maga a víz.
A legfontosabb és legnehezebb az akváriumi halak tenyésztésben az optimális életkörülmények megteremtése az akváriumban található összes vízi szervezet számára. Az optimális környezeti feltétel sok tényezőn alapul: a víz gáz-és só tartalma, hőmérséklete, a növények mennyisége és fajösszetétele, világítás, a tápanyag mennyisége, minősége és típusa, a halak száma, stb.
Az akváriumi halfajok többsége melegvízi. Tartásukhoz az optimális vízhőmérséklet 18-27°C között ingadozhat. Nem szabad elfelejteni azt sem, hogy a halak hidegvérű állatok, és a testhőmérsékletük megegyezik a külső környezet, vagyis a víz hőmérsékletével.
A legtöbb akváriumi hal nagy mennyiségű oldott oxigént igényel, melynek mennyisége a víz kémiai összetételének egyik legfontosabb mutatója. Az oldott oxigén tartalma a vízben elengedhetetlen úgy a halak, mint minden más élőlény, vízinövény számára.
KEdves Gazdi! Érdemes lenne elvinni a kutyát akkor egy másik állatorvoshoz, ultrahangra és minden egyéb vizsgálatra. Az álvemhesség komoly betegség, kezelni kell. Ha meg vemhes, akkor sem árt, ha ellenőrzik a kutya állapotát. Hogyan kezelhető az álvemhes kutya? >> Félrevezető ösztönök – álvemhesség >> 3 mód az álvemhes kutyánk gyógyítására >>
Lehet eleségváltás is okozó, ha az új magok eltérő minőségűek a régebbiektől, de lehet a tavaszi időszakkal (tenyészidény) együttjáró hormonális hatás következménye is, ami okozhat ideiglenes viselkedésváltozást is.
A korábban elkövetett alapvető hibákat csak rendkívül nehezen, vagy egyáltalán nem lehet kijavítani. Amiket tenni lehet: • a két kutya közötti hierarchikus falkarangsor kialakítása, beállítása • utólagos szocializációs tréning: fajtársakra • túlzott dominancia csökkentése • az egyik kutya ivartalanítása Ez rendkívül idő-, energia-, és pénz- igényes folyamat. E-mail tanácsadással ez nem működik ! Üdvözlettel: Stefan Siman
MIlyen teknős? Milyen idős? Milyen színű a pötty? Így látatlanban ennyi kérdés... vigye állatgorvoshoz! pl. hozzájuk: http://www.exopet.hu/
Kedves Gazdi! Szívesen segítenék, de sajnos az Ön által leírt információ nagyon kevés ahhoz, hogy ténylegesen hatékony kezelést / készítményt tudjak Önnek javasolni. Az Ön leveléből még az sem derül ki, hogy ez a hasmenés egy heveny (1-2 napja tartó), vagy krónikus (akár több hete is már fennálló) panasz. Arról nem is szólva, hogy a hasmenéses tüneteknek nagyon sok oka lehet. Azt javaslom, hogy a kutyus gyors gyógyulása érdekében mielőbb ki kellene deríteni, hogy ténylegesen milyen kiváltó tényező(k) áll(nak) a tünetek hátterében. Ehhez a feltétlenül szükséges (!) fizikai vizsgálaton túl valószínűleg egyéb műszeres vizsgálatok (labor, UH) is szükségesek lehetnek. Ha további kérdései lennének, nyugodtan hívjon: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos.