1751. Készítsünk leguán fészket
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A nem fertőző betegségek nem megfelelő környezeti tényezők hatására alakulnak ki. Az akváriumi halak számára ez tényező elsősorban maga a víz.
A legfontosabb és legnehezebb az akváriumi halak tenyésztésben az optimális életkörülmények megteremtése az akváriumban található összes vízi szervezet számára. Az optimális környezeti feltétel sok tényezőn alapul: a víz gáz-és só tartalma, hőmérséklete, a növények mennyisége és fajösszetétele, világítás, a tápanyag mennyisége, minősége és típusa, a halak száma, stb.
Az akváriumi halfajok többsége melegvízi. Tartásukhoz az optimális vízhőmérséklet 18-27°C között ingadozhat. Nem szabad elfelejteni azt sem, hogy a halak hidegvérű állatok, és a testhőmérsékletük megegyezik a külső környezet, vagyis a víz hőmérsékletével.
A legtöbb akváriumi hal nagy mennyiségű oldott oxigént igényel, melynek mennyisége a víz kémiai összetételének egyik legfontosabb mutatója. Az oldott oxigén tartalma a vízben elengedhetetlen úgy a halak, mint minden más élőlény, vízinövény számára.
A cica lázas, ezt leesés nem okozhatta. Feltétlen vigye állatorvoshoz!
Kedves Gazdi! A vércukorszint megállapításának legpontosabb módszere a vérben mért cukorérték. A vizelet csak tájékoztató, nem mindig pontos. Egyébként vissza kellene vinni a kutyust a kezelőorvoshoz, aki mindnen bizonnyal vérvizsgálatot rendel el, amiből majd látszik, hogy mi okozta a görcsöket, hipoglikémia vagy egyéb ok, pl. epilepszia. Előfordulhat valóban ún. szteroid indukálta hiperglikémia, ami idővel rendeződhet, de ezt is a vérvizsgálat tisztázhatja. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Pedig el kellene vinni állatorvoshoz, eltávolítani azt a képletet és nem ártana szövettani vizsgálatot is csináltatni belőle. Ha daganat, annak nincs helye az állaton. Ha nem az, akkor pedig megnyugszanak.
1./ Állatorvosi vizsgálat - mert szervi baja lehet. 2./ Az előző lemenéskor valamitől megijedt és ennek a hatására jelentkezik a tünet.
Kedves Kérdező! A problémát tartási,takarmányozási hiányoságok okozzák leggyakrabban. Helyszínen kell állatorvosnak látnia. Dr Puskás Gábor